epa10075994 Croatia's Petra Martic returns a ball to Serbia's Olga Danilovic during their final match at the WTA International Ladies Open Lausanne tennis tournament, in Lausanne, Switzerland, 17 July 2022. EPA/LAURENT GILLIERON
EPA
22.8.2024., 20:23
WTA Monterrey:

Petra Martić bez četvrtfinala

Hrvatska teniska reprezentativka Petra Martić (WTA - 105.) nije se uspjela plasirati u četvrtfinale WTA turnira u meksičkom Monterreyu, gdje ju je u dvoboju drugog kola sa 6-4, 6-1 pobijedila Kineskinja Yuan Yue (WTA - 38.). Sedma nositeljica je do prvog breaka u meču došla u četvrtom gemu, a prednost je držala do devetog gema, u kojem je servirala za osvajanje prvog seta. Tada je Martić spasila set-loptu i breakom smanjila zaostatak na 4-5. Nažalost, Petra je u sljedećem gemu ponovno izgubila servis, a time i prvi set. U drugom setu je hrvatska tenisačica još triput izgubila gemove u kojima je bila na početnom udarcu i ostala bez prilike za mogući preokret. Yuan Yue u četvrtfinalu će igrati protiv treće nositeljice, Ruskinje Jekaterine Aleksandrove. Prošle godine je pobjednica bila Donna Vekić, koja je bila na popisu i za ovogodišnji turnir, ali je aktualna olimpijska doprvakinja odustala od obrane naslova u Meksiku kako bi se što bolje pripremila za US Open.