Pariz, 28.07.2024 - Vaterpolo utakmica turnira Olimpijskih igara Pariz 2024 između reprezentacija Hrvatske i Crne Gore. Na slici hrvatski reprezentativci.foto HINA/ Damir SENČAR/ ds
HINA/ Damir SENČAR
1.8.2024., 21:00
Hrvatska - Rumunjska 11-8

Hrvatski vaterpolisti blizu četvrtfinala

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u svom je trećem nastupu na Olimpijskim igrama u Parizu ostvarila drugu pobjedu, u susretu 3. kola skupine A svladala je Rumunjsku sa 11-8 (3-0, 3-3, 5-4, 0-1).

Loren Fatović, Maro Joković i Jerko Marinić Kragić zabili su po dva gola za Hrvatsku, dok su Tudor-Andrei Folea i Andrei Tepalus postigli po dva gola za Rumunjsku.

Hrvatska je od početka pokazala kako je bolji suparnik, nakon prve četvrtine je vodila sa 3-0, a sva je tri gola zabila s igračem više u bazenu. Potom je Rumunjska uspostavila ravnotežu, ali niti jednom se nije približila na manje od dva gola razlike. Štoviše, u trećoj četvrtini Hrvatska je pobjegla na pet razlike (11-6) da bi Rumunjska do kraja susreta samo ublažila poraz.

Hrvatska nakon dva kola ima šest bodova, dva manje od Italije i Grčke koje su na vrhu skupine. Rumunjska je bez bodova.

Hrvatska će u 4. kolu za dva dana igrati protiv Grčke.