epa11507124 Norway's players celebrate after winning the Men's Preliminary Round Group B match between France and Norway at the Handball competitions in the Paris 2024 Olympic Games, at the South Paris Arena in Paris, France, 29 July 2024. EPA/RITCHIE B. TONGO
EPA
31.7.2024., 20:14
DRAMATIČNA ZAVRŠNICA UTAKMICE

Mađarska cijelo vrijeme vodila, pa izgubila od Norveške

U susretu 3. kola B skupine olimpijskog turnira za rukometaše Norveška je u dramatičnoj završnici pobijedila Mađarsku s 26:25. Norvežani su pogodak za pobjedu zabili u posljednjoj sekundi upisavši i treću pobjedu na turniru. Nakon što su u prvom kolu porazili Argentinu (36:31), potom Francusku (27:22), Norvežani su pobjednički niz nastavili i protiv Mađarske izborivši pobjedu u ludoj završnici. Bila je to utakmica u kojoj je Mađarska vodila veći dio susreta, u pojedinim trenucima je imala i po tri gola prednosti, no pet minuta prije kraja Norveška je izjednačila na 23:23, a minutu kasnije i povela 24:23. Bilo je to prvo norveško vodstvo nakon 7:6 u prvom dijelu. U posljednju minutu ušlo se s rezultatom 25:25, a zatim je uslijedila prava drama. Norvežani su izgubili loptu i Mađarska je imala priliku za pobjedu, no Bence Imre je osam sekundi prije kraja propustio priliku jedan na jedan, a Norveška je krenula u kontru. Sekundu prije kraja za pobjedu 26:25 zabio je Alexandre Blonz. Norveška je ovom pobjedom osigurala četvrtfinale.