Osijek, 09. 10. 2024, SD Gradski vrt, mala dvorana. Odbojka, Mursa Osijek - Karlovarsko (Češka), Challange Cup.snimio GOJKO MITIĆ
GOJKO MITIĆ
9.10.2024., 21:12
CHALLENGE KUP ZA ODBOJKAŠE

Mursaši na češki uzvrat idu bez počasnog seta

Peti puta su odbojkaši s Drave zaigrali u nekom od euro klupskih natjecanja. Po treći puta, Mursa-Osijek dio je karavane koja sudjeluje u Challenge kupu. U prvoj utakmici 38-mine finala, momčad Ratka Perisa ugostila je jedan od najboljih čeških klubova posljednjih godina. Karlovarsko konstantno nastupa u međunaordnoj konkurenciji, stoga je ovo bio zahtjevan ispit za hrvatskog seuperligaša, koji je tek prošle subote odradio prvu službenu provjeru sezone. Česi su pak iza sebe ostavili već tri utakmice, te je i prvi dojam na parketu bio da su trenutno u boljem ritmu. Gosti su dosta rano preuzeli rezultatsku kontrolu u uvodnom setu. Šest poena bila je dobra zaliha i poticaj za sastav u kojem igra i jedan hrvatski reprezentativac (Šestan), a u postavi su uz tri domicilna igrača, bili jedan Rumunj, Latvijac i Argentinac.

GOJKO MITIĆ

Šarolika postava koja je već od prvog napada pokazala da ima namjeru glavni dio posla napraviti već u prvoj utakmici, Kod 5:11. Peris je zatražio prvi time-out ne bi li razbudio svoje igrače, ali nije uspio.

MURSA-OSIJEK 0

KARLOVARSKO 3

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Andrei Savu (Rumunjska) i Ivaylo Ivanov (Bugarska).

MURSA-OSIJEK: Bogdanović 5, Grgić, Kraljević (L), Wojcik 5, Đirlić 1, Sosnin 1, Šunjo 4, Škugor, Viloria 6, Šoš, Vuković 11, Busak Vidaković (L), Verasto 5, Šušnjara.

KARLOVARSKO: Fišer, Manoogian (L), Pfeffer (L), Bajandić 4, Seidl, Balaž, Chromec, Chirvino, Šestan 15, Pastrnak 4, Jansons 16, Calin 6, Špulak 10.

REZULTAT PO SETOVIMA: 15:25, 18:25, 22:25

Prvi set je bio za brzi zaborav, ostalo je potom za vidjeti imaju li Mursaši aduta s kojima bi dvoboj učinili zanimljivijim i ravnopravnijim, što u 22 minute otvaranja nije bio slučaj.

GOJKO MITIĆ

Dobar servis i blok Osječana ipak su donijeli nadu u otvaranju drugog seta. Vodstvo 7:4 natjeralo je i trenera Stafana Masciju da zatraži predah i tako malo poremeti seriju domaćina. U tome je talijanski stručnjak uspio, samo par minuta kasnije semafor pokazuje 9:12 i tjera Perisa da zatraži mali odmor i vrijeme za savjetovanje. Nije pomoglo, daljnji tijek drugog seta išao je na češki mlin. Nisu pomogle ni izmjene (izašli Busak, Bogdanović i Wojcik, ušli Kraljević, Verasto i Đirlić), ništa nije moglo zaustaviti Karlovarsko u povećanju prednosti. U trećem setu, par dobrih servisa Vukovića malo je podgrijavalo nadu (12:10), potom je i Wojcik malo uzdrmao suparnički prijam (15:12). Kod 20:17 stvari već izgledaju obećavajuće, ali samo za kratko. Gosti uzvraćaju sa četiri poena u nizu, Osječani dolaze do poravnanja 21:21, ali to je bilo sve od domaćina za ovu utakmicu. Uzvrat je slijedeće srijede u Karloy Varyma, valjda će biti malo bolje nego u Gradskom vrtu.