Osijek, 05. 10. 2024, SD Gradsi vrt, mala dvorana. Odbojka, Mursa Osijek - Split, Superliga.snimio GOJKO MITIĆ

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 80. Suci: Hamer i Humski.

MURSA-OSIJEK: Bogdanović, Grgić, Wojcik, Đirlić, Sosnin, Šunjo, Škugor, Viloria, Šoš, Vuković, Verasto, Busak Vidaković (L), Kraljević (L).

SPLIT: Barić, Grbavica, Klisović, Dell'orco (L), Matković, Maring, Ćosić, Nikolovski Dragnić, Giljanović, Doljanin.

REZULTAT PO SETOVIMA:  25:23, 25:21, 25:19

Pobjednički ulaz odbojkaša s Drave u novo izdanje Superlige. Prvi protivnik bio je Split, koji je u Gradskom vrtu solidno parirao, ali domaćin iako još daleko od željenog izdanja, rutinski odradio zadaću koju je i planirao. U prvom setu, prednost od pet poena se malo iskompromitirala, Osječani su na razliku stigli do početne prednost. U drugoj dionici, Splićani su nakratko i vodili, ali bilo je jasno da je domaćin ipak klasa više. U trećem setu se to najbolje vidjelo, kod 16:7 su stoga počele i izmjene u postavi, koja je za ukupno 73 minute zaključila posao.