Osude paragvajskoj senatorici zbog rasističkih izjava o Mbappeu
AFP
7.7.2026., 15:10
nedostojna položaja

Osude paragvajskoj senatorici zbog rasističkih izjava o Mbappeu

Paragvajska vlada osudila je rasističke izjave koje je oporbena senatorica iznijela o kapetanu francuske nogometne reprezentacije Kylianu Mbappéu.

- Izjave senatorice Celeste Amarille suprotne su vrijednostima i načelima koji nadahnjuju miran suživot i poštovanje ljudskog dostojanstva, što naša zemlja promiče. Njezine izjave su isključivo osobne i ni na koji način ne odražavaju stav Vlade Republike Paragvaj ili paragvajskog naroda - navodi se u priopćenju za javnost Ministarstva vanjskih poslova.

Amarilla, 61-godišnja članica manjinske oporbene Liberalne stranke, više je puta bila u središtu kontroverzi u paragvajskoj politici. Nakon poraza Paragvaja od Francuske 1:0 u osmini finala senatorica Amarilla je žestoko napala francusku superzvijezdu Kyliana Mbappéa nazvavši ga “imbecilom koji nije naučio ni pisati i Kameruncem, proizvodom kolonijalizma, koji se očajnički pokušava predstaviti kao Francuz”. Mbappé je odgovorio senatorici nazvavši je “prezrenom ženom, nedostojnom svog položaja”.