Zagreb, 07.11.2025.- Utakmica 13. kola HNL-a HNK Gorica - HNK Vukovar. Na fotografiji Simmonds Keyendrah Qwamalik Tegan. Na fotografiji Eniss Shabani.foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu
HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ
7.4.2026., 10:03
ČEKAJU LOKOSE

Mi Vukovarci smo nepredvidivi, to je prednost kojom možemo iznenaditi

Osjećamo da možemo, da rastemo, i to nas čini sretnima i optimističnima, poručuje trener Stipić

Nakon blagdana u osječkom Gradskom vrtu susret dvaju "ranjenika". Vukovar 1991 ovog utorka od 15.45 na osječkom stadionu dočekuje Lokomotivu, obje su momčadi u prošlom kolu SuperSport HNL-a doživjele poraz, ali bilo je to sad već "davno", prije prvenstvene stanke, 21. ožujka.

Popravak

Vukovarci su toga dana u Gradskom vrtu, na premijeri novog trenera Tomislava Stipića, popili šest gorkih pilula od Hajduka (0:6), a Lokomotiva je poražena od atomskog Dinama tek malo manje bolnije (0:5). Objema momčadima trebaju bodovi, Vukovarcima ipak više nego Zagrepčanima. Osmi Lokosi imaju deset bodova više od Stipićevih Crnih, to je golema prednost, ali još nisu sigurni u ostanak, jer bit će do kraja još puno igara i igrica.

Vukovarci se koprcaju na dnu, posljednja su momčad lige, u Borovu naselju to nitko neće glasno kazati, ali da se ne lažemo, sigurno ih je razveselio debakl Osijeka u Maksimiru. Osječani su ostali na "plus pet", Vukovarci se nadaju kako će nakon današnjeg susreta ta prednost biti samo dva boda, što bi Osijeku donijelo novi teret na leđa i pritisak u borbi za ostanak.

Stipić, koji je na klupi zamijenio Silvija Čabraju, imao je tijekom prvenstvene stanke dovoljno vremena za upoznavanje momčadi i mogućnosti igrača, osim na planu igre, morao je mentalno resetirati momčad, jer ono što je evidentno, Vukovarci su u posljednje vrijeme bez vjere i samopouzdanja.

- Atmosfera je puna koncentracije, radne etike i fokusa zbog situacije u kojoj se nalazimo, tu smo realni i uporni da to popravimo, a na drugoj strani smo znatiželjni. Budi se ta odgovornost, osjećamo da možemo, da rastemo i to nas trenutno čini sretnima ili punima optimizma za dokazivanjem. Idemo odrađivati naše utakmice jednu po jednu i naš je cilj da budemo na maksimumu u svakoj - kazao je uoči dolaska Lokomotive trener vukovarskih nogometaša Tomislav Stipić, koji će na vrata morati vratiti Bulata, jer ozljeđen je Pintol, a dugo vremena je izvan stroja i Đaković, koji se ozlijedio odmah na startu prvenstva, baš protiv Lokomotive. Bit će još promjena u sastavu u odnosu na susret s Hajdukom, Jurilj i Kulušić vjerojatno neće biti u konkurenciji, ali bi na teren ponovno mogao Shabani, iza kojeg je duža stanka zbog slomljenog prsta.

Igrali i ozlijeđeni

- Neki su igrači tjednima igrali ozlijeđeni, kao što je to bio Pintol. On se nije ozlijedio sad tijekom stanke, nego prije mjesec i pol dana, ali je u nekoliko utakmica stisnuo zube i stajao na vratima. Dečko jednostavno više ne može jer je bol prevelika i to moramo respektirati. Važno je da oni igrači koji istrče na teren budu najbolji u tom trenutku i imaju moju stopostotnu podršku - dodao je Stipić, koji je nahvalio kolegu Jelavića te Lokomotivu kao iskusnu momčad s velikom energijom prema naprijed, prepoznatljivim prekidima i brzom tranzicijom. No koliko god cijenio Lokomotivu i Jelavića, Stipić je uvjeren da će danas u Osijeku nadmudriti kolegu sa suparničke klupe i Vukovarci ostaviti bodove kod kuće. 

Standings provided by Sofascore