Marko DabroFOTO: NK SLAVEN BELUPO
NK SLAVEN BELUPO
4.2.2026., 4:11
SLAVONAC ZAOBILAZI SLAVONIJU

Dabro: Nadam se da će me suigrači u Slavenu dobro prihvatiti

Marko Dabro je Slavonac koji već duže vrijeme zaobilazi Slavoniju. Ove zime spominjao se njegov dolazak u redove HNK Vukovar 1991, Čabraja ga je želio u napadu svoje momčadi, ali 28-godišnji Vinkovčain odlučio se na odlazak u Podravinu. Još davno, dok je igrao u bjelobrdskom BSK-u, želio ga je dovesti Osijek, ali Dabro nije želio među Bijelo-plave, nego je otišao u Zagreb (Lokomotiva).

- Vjerujem da ću se brzo uklopiti u momčad, odnosno da će me suigrači dobro prihvatiti. Ljetos je još bilo nekih razgovora, nismo se dogovorili, no sad smo se, na moju, a nadam se i klupsku, radost, uspjeli i drago mi je što sam došao. Veselim se početi trenirati i igrati. U dobrom sam stanju i vjerujem da ću biti od pomoći ekipi, a nadam se da ću biti registriran i do Splita, volio bih igrati na Poljudu - rekao je Dabro za klupske stranice nakon potpisa za Slaven Belupo. Inače, momčad iz Koprivnice kod Hajduka na Poljudu igra ove subote.

Slaven Belupo ove zime nije puno kupovao, samo dva Slavonca. Na "Apaš" je iz redova BSK-a stigao Vukovarac, veznjak Filip Mažar te vinkovački napadač Marko Dabro.

- Vjerujem da ću se brzo uklopiti u momčad, odnosno da će me suigrači dobro prihvatiti. Veselim se što ima dosta Slavonaca. Nadam se da ćemo upravo mi Slavonci pomoći Slaven Belupu u ciljevima - dodao je Dabro. U Slavenu su njegov sugrađanin Ivan Božić, dvojac iz Đakova Josip Mitrović i Karlo Išasegi te Vukovarac Filip Mažar.