Afrikanci imaju svoja pravila: Gabonska vlada raspustila reprezentaciju
Gabonska vlada objavila je raspuštanje nogometne reprezentacije, smjenu izbornika i uklanjanje zvijezde Pierre-Emericka Aubameyanga iz reprezentacije nakon tri poraza na Afričkom kupu nacija. Gabonska ministrica sporta objavila je na televiziji suspenziju nacionalne reprezentacije nakon što je završila posljednja u svojoj skupini i ispala s turnira u Maroku.
- S obzirom na sramotan nastup naših Panthersa na Afričkom kupu nacija, vlada je odlučila raspustiti trenerski stožer i nacionalnu reprezentaciju do daljnjega i isključiti iz tima igrače Bruna Ecuelea Mangu i Pierrea-Emericka Aubameyanga - rekla je obnašateljica dužnosti ministrice sporta Simplice-Desire Mamboula nakon poraza od Obale Bjelokosti 3:2 u Marakešu.
Raspuštanje reprezentacije nekada je bila uobičajena reakcija u Africi nakon razočaravajućih rezultata, a, eto, ima toga i sada.