
Celta vodila 3-1, Barcelona golom iz jedanaesterca u 98. minuti pobijedila 4-3
Nogometaši Barcelone su bili pred domaćim porazom u 32. kolu španjolske La Lige, ali su na kraju pobijedili Celtu 4-3 golom iz jedanaesterca u 98. minuti.
Barcelona se time učvrstila na prvom mjestu ljestvice. Uz utakmicu više ima i sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani madridski Real. Celta je ostala sedma na ljestvici, a ove subote uzalud su klubu iz Viga ostala čak tri pogotka Borje Iglesiasa.
Već u 12. minuti Barcelona je povela vrlo lijepim pogotkom Ferrana Torresa koji je precizno potegnuo s vrha šesnaesterca. Da će Barcelona imati problema protiv kluba iz Viga pokazalo se samo tri minute kasnije kada je Borja Iglesias pogodio za 1-1.
Pogodaka u prvom dijelu više nije bilo, a onda je novu eksploziju Borja Iglesias imao u uvodnom dijelu drugog poluvremena. Zabio je dva pogotka, u 52. i 62. minuti, za potpuni muk domaćih navijača. Barcelona se uspjela vrlo brzo vratiti u igri. Dani Olmo je u 64. smanjio na 2-3, dok je već u 68. bilo 3-3 kada je glavom pogodio Raphinha.
Sve do sudačke nadoknade semafor je pokazivao 3-3, a onda je prekršaj na Olmu u gostujućem šesnaestercu okarakteriziran kao jedanaesterac. S bijele točke je miran i precizan bio Raphinha za veliko slavlje Barcelone od 4-3.