BREDA, NETHERLANDS - SEPTEMBER 14: Luka Tunjic of Fortuna Sittard looks on during the Dutch Eredivisie match between NAC Breda and Fortuna Sittard at Rat Verlegh Stadion on September 14, 2024 in Breda, Netherlands. (Photo by Joris Verwijst/Orange Pictures)
picture alliance/BEAUTIFUL SPORTS
4.3.2025., 19:07
U NAJAVI NOVI “SLUČAJ SUČIĆ”

Susjedi ljuti: Hrvati nam kradu talente

Izbornik hrvatske nogometne U21 reprezentacije Ivica Olić objavio je popis igrača za međunarodni turnir u Dohi, a na njemu je i ime 19-godišnjeg Luke Tunjića iz redova nizozemske Fortune Sittard. Olić je za akciju u Dohi pozvao i Frana Topića, koji igra u Zrinjskom iz Mostara.

Olićev poziv Tunjiću naživcirao je naše susjede iz Bosne i Hercegovine, koji se žale: Hrvati nam kradu talentirane igrače. Naime, Tunjić je rođen u Hamburgu, roditelji su mu podrijetlom iz BiH, prošao je mlađe kategorije Hamburga, pa bio u Holsten Kielu, odakle je prošle godine otišao u Fortunu. Nekada ga je zastupao Ivan Klasnić, a lani mu je menadžer postao nekadašnji njemački reprezentativac Michael Ballack te ga odveo u Nizozemsku jer je smatrao kako će u Fortuni imati bolji razvojni put. I čini se da je pogodio, jer Tunjić dobiva sve više minuta u seniorskoj momčadi. Ove je sezone zabilježio šest nastupa za Fortunu i zabio jedan pogodak.

U mlađim uzrastima Tunjić je dobivao poziv iz njemačke reprezentacije, ali je odbio njihovu kadetsku vrstu i zaigrao za mladu momčad Bosne i Hercegovine. Naime, 2022. debitirao je za U17 vrstu BiH, a u svibnju sljedeće godine i za juniore. Nakon toga u BiH kao da su ga zaboravili, nije bilo poziva izbornika mlađe selekcije, a kako Tunjić sada ima solidnu minutažu i dobro igra u Fortuni, žale se na - Hrvate. Naime, ljudi iz HNS-a su ga pratili, razgovarali s njim, Olić ga je pozvao, a Luka prihvatio poziv. U susjedstvu su malo razočarani te spominju nedavni slučaj Petra Sučića, koji je također igrao za mladu reprezentaciju BiH, a onda izabrao Hrvatsku.

Inače, Tunjić igra na poziciji ofenzivnog veznjaka i krila, u Dohu putuje s Hrvatskom, a hoće li se ponoviti “slučaj Sučić”, tek treba vidjeti. Presudan će, kao i uvijek, biti nastup za A-reprezentaciju.