sport...vukovar...24.08.2024.supersport prva nl 24./25. 02. kolo vukovar1991 - zrinski osjecko 1664- 9 boncina toni lun;foto Gordan Panić
Gordan Panić
27.10.2024., 18:16
VUKOVARCI UPISALI TROBOD

Dva crvena, jedan pogodak, pobjeda Vukovaraca i divljački udarac Tabinasa glavom u glavu

Nakon četiri kola bez pobjede Vukovarci su napokon upisali trobod za sigurno mjesto na vrhu poretka SuperSport Prve nogometne lige. Proteklih dana nije bilo lako treneru Branku Karačiću i momčadi, rezultati i forma bili su u silaznoj putanji, lider je čak četiri utakmice, odnosno nešto malo više od mjesec dana, bio bez pobjede (dva poraza i dva remija), tako da im je nedjeljna utakmica 12. kola u kojoj su ugostili Sesvete bila supervažna.

I Vukovarci su ostvarili ono što su željeli, pobijedili su Sesvete s minimalnih, ali zasluženih 1:0 i ostavili sva tri boda u Borovu naselju. Nisu do njih došli lako, trenutak odluke zbio se u 57. minuti kada je Pavičić dobro ubacio s lijeve strane, a Toni Lun Bončina našao se na pravom mjestu na prvoj vratnici i skrenuo loptu u mrežu.

Domaćini su bolje krenuli i u četvrtoj minuti opasno zaprijetili, Bončina je pobjegao čuvarima, izbio sam pred vratara, a onda u najvažnijem trenutku traljavo pucao. Zicer je otišao u vjetar, a iako se prema uvodnih nekoliko minuta činilo da će sijevati sa svih strana, bila je to varka. Do kraja prvog poluvremena siromaštvo, bilo je nekih polupokušaja, ali ni jedan opasniji i ozbiljniji udarac. I dok je domaćin još nešto poduzimao, Sesvećani su bili potpuno bezopasni. U drugom poluvremenu opet su bolji bili Vukovarci, koji su to naplatili u 57. minuti pogotkom Bončine za 1:0, što je bio i konačni rezultat. U 58. gosti su ostali s igračem manje na terenu nakon što je Marin Brigić zbog oštrog starta zaradio drugi žuti karton i isključenje. No samo deset minuta kasnije Paul Bismarck Tabinas se iskazao divljaštvom. Banovac je prekršajem na centru zaustavio japansko-filipinskog nogometaša iz redova Vukovara, on se podignuo i glavom udario Banovca u glavu. Sudac Patrik Pavlešić odmah mu je pokazao crveni i poslao na hlađenje u svlačionicu. Obje su momčadi završile susret sa po deset igrača na terenu, a bodovi su zasluženo ostali u Borovu naselju