Osijek, 13. 10. 2024, Stadion Gradski vrt. Nogomet, Osijek - Gorica, SuperSport Prva liga nogometašica.snimio GOJKO MITIĆ
GOJKO MITIĆ
20.10.2024., 19:16
PRVI PORAZ NOGOMETAŠICA OSIJEKA

Prvakinje na Poljudu protiv Hajduka ispustile dva pogotka prednosti

Nogometašice Osijeka ispustile su prve bodove u ovom prvenstvu. U derbiju kola poražene su od splitskog Hajduka na Poljudu sa 4:3, ispustivši prije toga vodstvo od 3:1. Štoviše, gošće iz Osijeka rano su povele. Lojna je uputila udarac, lopta se odbila od vratnice, a potom pogodila Hajdukovu vratarku Indiru Faković i završila u mreži. Bijele s Poljuda su izjednačile preko svoje najbolje strijelkinje Andreje Grebenar. U 40. minuti Osječanke su drugi put došle do vodstva. Ovaj put pogodak je pripisan Lojni, koja je uputila šut iz velike daljine i pogodila desne rašlje za novo vodstvo Osijeka. Sličan pogodak Osječanki postignut je i u nastavku. Ovaj put s gotovo 30 metara od vrata Hajduka šutirala je Barbara Živković i precizno pogodila. Činilo se tada da će bodovi otići u Slavoniju, no dogodio se nevjerojatan preokret. Junakinja i joker s klupe Hajduka bila je Ivana Vlajčević. Ušla je u igru u 71. minuti, a u 79. pogodila mrežu iskosa s desne strane. Tri minute poslije Grebenar je oduzela loptu gošćama na rubu peterca, a potom Vlajčević drugi put pogodila mrežu. dvije minute prije kraja druga “zlatna rezerva” postigla je pogodak vrijedan tri boda. Ana Sušak dobila je dubinsku loptu, pretrčala svoju protivnicu i šutirala iskosa s desne strane, a lopta se odbila od suprotne vratnice i ušla u mrežu za veliko slavlje nogometašica i stožera Hajduka.

HAJDUK       4 (1)

OSIJEK       3 (2)

SPLIT - Stadion Poljud. Sudac. Mateo Erceg Pristeg. Strijelkinje. 0:1 Faković (11.), 1:1 Grebenar (29.), 1:2 Lojna (40.), 1:3 Živković (51.), 2:3 Vlajčević (79.), 3:3 Vlajčević (82.), 4:3 Sušak (88.). Žuti karton: Joščak Osijek

HAJDUK: Faković, Dulčić, Pedić, Bukač, Brnić, Bagarić (od 71. Vlajčević), Kukavica, Bakalar, Vlastelica (od 82. Sušak), Čanjevac, Grebenar

OSIJEK: Anastasiadis, Bulut, Nevrkla, Joščak, Lojna, Živković, Andrlić (od 71. Maričić), Kirilenko, Petković (od 82. Balić), Lubina i Garcia

Nogometašice Hajduka kreirale su velik preokret u derbiju kola i nakon vodstva Osijeka od 3:1 stigle do pobjede 4:3. Osječanke su bolje ušle u utakmicu i već u 7. minuti Izabela Lojna je iz blizine pogodila lijevu vratnicu. Napadačici Osijeka nedostajalo je tom prilikom malo sreće, ali ju je zato imala četiri minute poslije, kada se njezin udarac odbio od vratnice, a potom lopta pogodila Hajdukovu čuvaricu mreže i završila u mreži. Bijele su nadomak izjednačenju bile u 20. minuti. Andrea Grebenar u trku je spretno primila loptu, prevarila vratarku Osijeka i onda s pet metara promašila prazan gol. Iskupila se najbolja strijelkinja Hajduka devet minuta poslije, kada je bila brža od svojih čuvarica i zatresla mrežu za 1:1. Izgledalo je da će se s tim rezultatom otići na odmor, ali u 40. minuti Lojna je uputila šut iz velike daljine i pogodila desne rašlje za novo vodstvo Osijeka.

Sličan pogodak vidjeli smo i nakon šest minuta igre u nastavku. Ovaj put s 28 metara šutirala je Barbara Živković i pogodila gotovo isto mjesto, samo na južnom golu. Kada je Grebenar u 68. minuti udarcem iz blizine pogodila prečku, izgledalo je da bodovi odlaze na Dravu, ali onda je u posljednjih 12 minuta slijedio nevjerojatan preokret. Ivana Vlajčević u igru je ušla u 71. minuti, a u 79. pogodila mrežu iskosa s desne strane. Tri minute poslije odličan presing odradila je Grebenar i oduzela loptu gošćama na rubu peterca, a potom je Vlajčević ubacila u prazan gol. U 88. minuti druga igračica Hajduka koja je ušla s klupe, Ana Sušak, postigla je pogodak za veliko slavlje nogometašica Hajduka, koje su tako preuzele prvo mjesto na tablici. Osječanke imaju bod manje i utakmicu manje, no ovaj poraz treba im biti dovoljno upozorenje.