NK VARDARAC
14.10.2024., 14:56
MŽNL OSIJEK-VINKOVCI

Dinjarova družina gazi dalje, Višnjevčani uzeli važne bodove u gostima

Déjà-vu kad je u pitanju Vardarac. Momčad pod ravnanjem Marka Dinjara prošle je sezone nanizala devet pobjeda, sada je nadomak tom ostvarenju. Baranjci nakon osme etape Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci imaju osam od osam. I uvjerljivo su na čelu tablice, imaju već pet bodova prednosti pred prvim pratiteljom i uvjerljivo najbolju gol-razliku u ligi (24:5). Vardarčani su ovoga vikenda na Ritiću u Babinoj Gredi bez problema svladali domaću Šokadiju. Stipe Vrdoljak bio je jedini strijelac u prvom poluvremenu, a nakon što je Zvonimir Tulumović u 59. povisio na 0:2, bilo je jasno da će bodovi u Baranju. Desetak minuta prije kraja Abdullahi Suleiman je smanjio razliku iz kaznenog udarca i vratio nadu domaćinu da ipak može nešto uzeti lideru, ali ta je nada kratko trajala. Fran Ivaci je u 86. postavio konačnih 1:3. I derbi kola završio je pobjedom gostiju. To što Slavonija iz Soljana radi više nije slučajno, momčad iz Soljanja igra u sjajnoj formi, a to je potvrdila i na gostovanju kod Dilja u Vinkovcima. Iako je domaćin u derbiju bio blagi favorit, bodovi su otišli u Soljane, a junak pobjede gostiju bio je Kemal Hasikić. Kemal je doveo Slavoniju u vodstvo u 26. minuti, a u 52. minuti je iz kaznenog udarca zabio za 0:2. Dilj je u 60. minuti smanjio rezultat nakon što je vlastitu mrežu pogodio Dario Dugonjić. Dilj je tražio izjednačenje, ali Slavonija se obranila i kući odnijela sva tri boda za ugodno drugo mjesto na tablici, odmah iza Vardarčana. U sudaru novaka u ligi Belomanastirci su ostali bez ičega, drugu uzastopnu utakmicu kod kuće izgubili su s minimalnih 1:0. Nakon Dilja bodove s Gradskog stadiona odnijela je i Mladost iz Vođinaca. Trenutak odluke bila je 40. minuta, kada je Mario Kvesić zabio jedini pogodak na utakmici. Nakon što je prošlog kola primio pet komada kod Vardarca, Višnjevac je došao do važne pobjede. I to u gostima kod Otoka (0:2). Nakon 0:0 u prvom poluvremenu domaće je u nastavku načeo Filip Radovanović, a točku na "i" stavio je Dominik Dubravac u 94. minuti. Darda je gostovala kod Jedinstva i utakmica u Donjem Miholjcu završila je bez pogodaka i pobjednika. Bez pogodaka je završio i susret u Boboti, gdje su Borac i Sloga podijelili bodove. Radnički iz Meca ostao je prikovan za posljednje mjesto tablice, kod kuće je poražen od Mladosti iz Đakovačke Satnice (1:3). Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, Marko Gazić je zabio za 0:1, u 63. minuti vodstvo Mladosti udvostručio je Karlo Bajs. Ubrzo Neven Grbeša povisuje na 0:3. Radnički je u 86. smanjio rezultat, a i taj je gol zabio gostujući igrač, Matija Živković pogodio je vlastitu mrežu za konačnih 1:3.