Vardarac - Višnjevac 5:1FOTO: NK VARDARAC
NK VARDARAC
7.10.2024., 13:05
ODLIČAN START

U Dardi i susjednom Vardarcu Baranjci bili bez milosti za goste

Lani je u prvenstvo Međužupanijske nogometne lige Osijek - Vinkovci krenuo s devet pobjeda u nizu, Vardarac je ove sezone na učinku sedam od sedam. Momčad Marka Dinjara neumoljivo gazi suparnike, samo se nadamo da je nešto naučila iz prošlosezonskog iskustva, pa ovo prvenstvo nakon sjajnog starta neće posustati. Vardarčani su u 7. kolu dočekali i petardirali Višnjevac usput odigravši možda i najbolju utakmicu sezone. Gosti se nisu ni zagrijali, a Stipe Vrdoljak (10') im je već zabio za 1:0. U nastavku su Baranjci još jače stisnuli gas, a vratar Milovan Jozak, kao i obrana Višnjevca, nisu mogli ništa pred tim naletom. Zvonimir Tulumović i prvi topnik lige Stjepan Šimičić do odlaska na odmor donijeli su Vardarcu uvjerljivih 3:0, u nastavku je još jednom pogodio Tulumović, a na 5:0 podignuo Dominik Tkalec. Kad je već sve bilo riješeno i poznato, Ivan Gelo je iz kaznenog udarca ublažio poraz Višnjevca na konačnih 5:1. Bodovi su ostali u Vardarcu, ali i u njihovu susjedstvu, kraj Đole, gdje je Darda također bila vrlo raspucana. I u Dardi je palo šest pogodaka, svih šest zabili su domaćini, a stradao je Radnički iz Županje. Santos je u 15. minuti pogodio za 1:0 i bio je to jedini pogodak u prvom poluvremenu. I onda u nastavku show domaćih, Ivan Novak, pa Matej Kovačević, onda još jednom Santos, pa Toni Panić i na kraju Hrvoje Cvetko za uvjerljivih 6:0 Darde. Neki kažu nerealno je da Slavonija bude u samom vrhu poretka, ali momčad iz Soljana ne zanimaju seoske priče. Slavonija nastavlja sa sjajnim igrama i pobjedama. U 7. kolu je u Soljanima dočekala Baranju Belje i poslala ju kući s pet komada u mreži (5:2). Gosti iz Baranje su poveli u 13. minuti (Saša Kuburić), ali u 20. je Toni Salatović izjednačio. Nakon što je Marin Biljan u 52. pogodio za 1:2, malo tko je mogao vjerovati da će Baranja Belje otići kući s teškim porazom. No važno da su vjerovali slavonijaši. Bruno Šikić je u 59. izjednačio na 2:2, a već u sljedećoj minuti Antonio Gvozdić preokrenuo je na 3:2. Četvrti gol za Slavoniju zabio je Mahir Omerhodžić (69'), a točku na "i" golijade u Soljanima stavio je domaći igrač Kemal Hasikić pogodivši u 82. minuti za konačnih 5:2. Igrači donjomiholjačkog Jednstva nisu zabili pogodak, a osvojili su sva tri boda na gostovanju kod Mladosti. Završilo je s minimalnih 1:0 za Miholjčane, pogodak vrijedan tri boda postigao je domaći igrač Vinko Akrap pogodivši u 49. minuti vlastitu mrežu. Mladost iz Vođinaca ove je sezone ušla u MŽNL Osijek-Vinkovci, a njezini odlični dosadašnji rezultati nisu iznenađenje. Dobra je to momčad, spoj mladosti i iskustva, dobar trener Tomislav Pavličić i mladostaši imaju samo bod manje od druge Slavonije i trećeg Dilja. Mladost je u ovom kolu bila uvjerljiva protiv Borca iz Bobote (4:0). Za novu pobjedu su zabili Igor Kos, Aron Smolčić, Niko Stanušić i Luka Cindrić.