NK DILJ FOTO: NK DILJ FACEBOOKRUJAN 2024
NK DILJ
23.9.2024., 14:33
MŽNL OSIJEK - VINKOVCI

Vardarac ne posustaje, Višnjevac je prokockao “plus dva” pokraj Đole

Osam utakmica, 31 pogodak, prosjek su pokvarila dva siromašna susreta koja su završila 0:0. To je sukus 5. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek - Vinkovci. Strijelci su bili raspoloženi, osim u Belom Manastiru, gdje je Baranja Belje ugostila Otok i završilo je 0:0, kao i u Štitaru u susretu između Sloge i županjskog Radničkog.

Na svim ostalim susretima - nogometni rock and roll. Lider Vardarac protutnjao je Bošnjacima, gdje je domaćem Zrinskom pod noge "bacio petardu". Stjepan Šimičić pogodio je u 13. minuti za 0:1 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. I onda u drugom poluvremenu još pet komada. U 56. je Dražen Prgić vratio stvari u egal, a taj pogodak kao da je naljutio lidera prvenstva. Robert Kubica donosi Vardarcu novo vodstvo, Dominik Tkalec povisuje na 3:1, a najbolji igrač utakmice Stjepan Šimićić zabija još dva pogotka za svoj hat-trick i konačnih 1:5. I pet od pet Vardarca. "Petrada" je puknula i u Vinkovcima, gdje je Dilj svladao Borac iz Bobote. Mario Stanić u 40. minuti donosi Dilju vodstvo od 1:0, a u drugom poluvremenu Luka Kalaica, Krešimir Banovac, Mario Prnjak i Krešimir Banovac dižu na 5:0. I u Soljanima je bilo 5:0, Slavonija je "isprašila" Radnički iz Meca. Bruno Šikić zabio je tri pogotka, po jedan su dodali Zvonimir Janjić i Toni Salatović. Zanimljivo je bilo Kraj Đole, gdje je Višnjevac uzeo bod domaćoj Dardi. Višnjevčani su se nadali iznenađenju i na čepinski pogon bili blizu njega. Imali su vodstvo od 2:0 (Zvonimir Gregić, Karlo Radoš), Fran Babić je u 56. smanjio, ali dobri stari Luka Agatić dočekao je jednu loptu u kaznenom prostoru i u 69. minuti donio Višnjevcu 3:1. Ipak, Darđani preko Patrika Dubravca (69') smanjuju, a za konačnih 3:3 Jose Wedley pogodio je u 83. Nakon utakmice jedni drugima su čestitali na osvojenom bodu, iako Višnjevčani mogu žaliti što nisu osvojili sva tri, no remi Darđana nije nezaslužen. Derbi kola igrao se u Vođincima i opravdao očekivanja. Domaća Mladost dočekala je i pobijedila Jedinstvo iz Donjeg Miholjca. Filip Lajtman pogodio je za vodstvo mladostaša, ali gosti su imali raspoloženog Mirka Blaževića, koji je u pet minuta zabio dva pogotka i preokrenuo na 1:2. Miholjčani su bili bolji u drugom poluvremenu, preokrenuli su rezultat i imali još nekoliko šansi, ali u nastavku su stali. I izgubili. Nakon nekoliko minuta igre u drugom dijelu Hrvoje Hodak je izjednačio, a čovjek odluke bio je iskusni Ivan Baraban pogodivši za 3:2 i ostanak sva tri boda u Vođincima. Mladost je u Đakovačkoj Satnici okrenula i pobijedila Šokadiju. Gosti iz Babine Grede poveli su preko Bryana u 17. minuti. Sedam minuta kasnije Mladost je izjednačila pogotkom Karla Bajsa. U drugom poluvremeni Mladost preko Nevena Grbeše i Ivana Barišića osigurava drugu pobjedu u nizu.