ŽNK OSIJEK - TWENTE, LIGA PRVAKINJA RUJAN 2024.FOTO: ŽNK OSIJEK
ŽNK OSIJEK
22.9.2024., 22:16
NOVA POBJEDA PRVAKINJA

Trica Agramu između dva Twentea, ozlijedila se Lindsey Porter

Između dvije utakmice u Ligi prvakinja s nizozemskim Twenteom nogometašice Osijeka uspješno su odradile 4. kolo Supersport Prve HNL. U Gradskom vrtu gostovao je zagrebački Agram. Pojačani u odnosu na prošlu sezonu, gošće su ipak morale kapitulirati i to već nakon prvog poluvremena u kojem su osječke nogometašice postigle sva tri pogotka i zapravo sve bitno dogodilo se u tom periodu igre. Mrežu vratarke Agrama Lane Klobučarević prva je zatresla mlada Paula Petković već u 3. minuti. Mlada je Bračanka dobila prigodu od početka susreta i doista se sjajno snašla od dolaska ovoga ljeta u Osijek. U 9. minuti dogodila se loša situacija za domaću ekipu. Ozlijedila se naime Amerikanka Lindsey Porter, još jedna pridošlica u Osijek protekloga ljeta. Nezgodno je doskočila, osjetila je nešto u koljenu te nije mogla nastaviti susret. Poslije utakmice situacija se poboljšala, no o težini ozljede znat će se tek nakon pregleda ultrazvukom. Dvije minute nakon toga događaja Osijek je povećao vodstvo, a mrežu je pogodila dugogodišnja najbolja strijelkinja Osijeka - Lorena Balić. Već u 22.. minuti bilo je 3:0 za Osijek, a strijelkinja je bila Barbara Živković. I nakon toga rezultat se nije mijenjao. Vrijedi spomenuti kako je u nastavku susreta u igru ušla reprezentativka Anela Lubina koja je zbog ozljede propustila prvu utakmicu protiv Twentea prošlu srijedu u Gradskom vrtu u kojoj su Nizozemke slavile sa 4:1. Uzvrat će se igrati predstojeći četvrtak pa Osječankama predstoji put za Nizozemsku.