Jusko Gvardiol of Manchester City battles for the ball with Mehdi Taremi of Inter Milan during the UEFA Champions League match at the Etihad Stadium, ManchesterPicture by Karl Vallantine/Focus Images/Sipa USA 07712 69575518/09/2024 Photo: Focus Images/SIPA USA
KARL VALLANTINE/FOCUS IMAGES LTD/SIPA USA
19.9.2024., 14:42
REPRIZA FINALA IZ 2023. ZAVRŠILA BEZ GOLOVA

Celtic poslao upozorenje Dinamu

U derbiju 1. kola novog izdanja nogometne Lige prvaka Manchester City i Inter, u reprizi finala 2023., na stadionu Etihada odigrali su bez pogodaka. City je dominirao, a Inter svoje prilike tražio iz kontri, ali ni jedna momčad nije našla put do mreže. Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za City, a Mateo Kovačić nije ulazio u igru. Gvardiol je odigrao gotovo savršen susret, bio je sjajan u obrani, išao prema naprijed, odličan kretivno, imao je 80 točnih dodavanja od ukupno 83. U okršaju klubova protiv kojih će igrati Dinamo, Celtic je deklasirao Slovan iz Bratislave sa 5:1. PSG je dominirao protiv novaka u elitnom društvu Girone, no sve do sudačka nadoknade nije uspio svladati argentinskog vratara Paula Gazzanigu. I kada se već činilo kako će Španjolci na premijernom nastupu u Champions League dohvatiti bod na Parku prinčeva, Gazzaniga je pokvario sve dobro što je učinio tijekom susreta. U prvoj minuti nadoknade Nuno Mendes ubacio je prizemnu loptu s lijeve strane, trebao je to biti lak posao za Gazzanigu, no lopta mu je kroz ruke i noge prošla u gol. Tri boda dohvatio je i europski doprvak Borussija Dortmund, koji je tek u posljednjih 15 minuta slomio Club Brugge i slavio sa 3:0. Sparta je u Pragu pobijedila RB Salzburg sa 3:0. Bologna i Šahtar Donjec odigrali su bez golova. Za Bolognu je do 69. minute igrao Nikola Moro, a Martin Erlić nije ulazio u igru. Na suprotnoj strani nije zaigrao Bartol Franjić.