VUKOVAR 1991 HNK VUKOVAR 1991FOTO: HNK VUKOVAR 1991

HNK VUKOVAR 1991
17.9.2024., 19:59
DERBI KOLA U BOROVU NASELJU ZAVRŠIO BEZ POBJEDNIKA

Vukovarci mogu žaliti zbog dva prosuta boda

Stao je savršen prvenstveni niz nogometaša Vukovara 1991. U 6. kolu SuperSport Prve lige lider iz Vukovara u derbiju kola na svom stadionu u Borovu naselju dočekao je drugoplasiranu Opatiju, a završilo je bez pobjednika, 1:1. Činilo se kako će Vukovarci nakon pet uzastopnih pobjeda uzeti još jedan pun plijen, poveli su, nastavili prijetiti, bili bolji od Opatijaca... ali onda u 83. minuti prva prava prilika gostiju na utakmici i odmah gol za izjednačenje.

Vukovarci su bili bolji i poduzetniji, ali na odmor se otišlo bez pogodaka. Ipak, tu bolju igru naplatili su u 66. minuti, kada je Vanja Pelko iskoristio Grafovu pogrešku, sjurio se prema vratima Opatije i uz pomoć vratnice zabio za 1:0. U nastavku je Pelko imao sjajnu priliku za povećanje vodstva, ali slabo je pucao, a vratar gostiju Nwolokor lako je uhvatio loptu. I za to je brzo stigla kazna. U 82. minuti Weitzer je ubacio u kazneni prostor domaćih, gdje je vukovarska obrana loše reagirala, a Ivan Horvat glavom prebacio loptu do Davida Žabeca, koji iz blizine pogađa za 1:1. Bio je to konačni rezultat derbija, domaći mogu žaliti za dva prosuta boda, ali ne može se kazati da je Opatija nezasluženo ponijela bod kući.