10.10.2023., Dom sportova, Zagreb - Elitno kolo kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo u futsalu, skupina C, Hrvatska - Francuska. Marinko Mavrovic. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Arhiva

PIXSELL
14.9.2024., 14:11
SP U FUTSALU U UZBEKISTANU

Velike pogreške u obrani Hrvatsku su odvele u poraz protiv Tajlanda

Hrvatska futsal reprezentacija nakon 24 godine vratila se na Svjetsko prvenstvo i na njemu nije dobro startala. U prvoj utakmici skupine B Wolrd Cupa koji se igra u Uzbekistanu Hrvatska je poražena od Tajlanda s 2:1. Taj je susret označen kao ključan u borbi za izravan prolaz u drugi krug natjecanja. Naime, u osminu finala izravno će se plasirati po dvije prvoplasirane reprezentacije iz šest skupina, a uz njih proći će i četiri najbolja drugoplasirana. Nakon što smo poraženi od Tajlanda, moramo ciljati na jedno od ta četiri treća mjesta jer u našoj skupini je još vrlo jaki Brazil, te vrlo slaba Kuba, pa je teško očekivati nekakve neočekivane rezultate u preostala dva susreta koja bi nas eventualno izravno odvela u nastavak natjecanja. Susret protiv Tajlanda još jednom je pokazao koliko futsal na vrhunskoj razini može biti okrutan. Hrvatska je bila bolji suparnik, dominirala je većim dijelom susreta, ispalila čak 43 udarca na suparnička vrata, ali sve to nije bilo dovoljno za pobjedu jer učinili smo dvije krupne obrambene pogreške koje nismo mogli kompenzirati. Tajland je poveo rano već u trećoj minuti nakon mlake reakcije naše povratnu loptu, kroz noge našem vrataru Primiću iza njegovih leđa, spremio je Osamanmusa. Hrvatska je napadala, tukla iz svih oružja i pozicija, ali je Senbat na vratima Tajlanda nije dao, a u 30. minuti stvari su postale još gore kada je Jungwongsuk iskoristio tragični nesporazum u našoj obrani i povisio prednost Tajlanda na 2:0. U toj je situaciji mnogo bolje morao reagirati naš kapetan Dario Marinović. No odmah u sljedećem napadu bljesnuo je Antonio Sekulić i lijepim pogotkom smanjio naš zaostatak. Hrvatska je do kraja uložila goleme napore ne bi bilo došla bar do poravnanja, ali nije uspjela, što bi ju ostavilo u borbi za drugo mjesto, ali bi joj praktično, jasno uz pobjedu nad Kubom, osiguralo jednu od četiri najbolje treće pozicije.

- Znali smo da nas čeka teška utakmica i jako mi je žao jer smo odigrali doista dobro prvo poluvrijeme, bili smo bolji suparnik, imali smo dosta svojih šansi, a pogodak smo primili iz situacije koja se u obrani ne smije događati. U nastavku smo bili nervozni, ušli u probleme s prekršajima te nam je pritisak morao biti oprezniji. Tajlandu čestitamo, a mi se okrećemo sljedećem susretu. Moramo dići glave, čeka nas utakmica s Brazilom, koji je veliki favorit, a šansu za prolaz moramo tražiti u trećoj utakmici skupine. Pozitivno je bar što smo izgubili s minimalnom razlikom, što na kraju može mnogo značiti - rekao je Marinko Mavorić, izbornik naše reprezentacije

Drugi susret u skupini Hrvatska igra sutra (utorak) protiv Brazila od 17 sati uz izravan TV prijenos na HRT2.