VUKOVAR 1991 RUJAN 2024FOTO: VUKOVAR 1991
VUKOVAR 1991
13.9.2024., 19:43
UČVRSTILI SE NA VRHU PORETKA

Vukovarci slavili u derbiju: Andačić pogodio za nastavak savršenog niza

Nogometaši Vukovara 1991 gaze dalje u SuperSport Prvoj ligi. Momčad Branka Karačića bila je nepogrešiva i u 5. kolu, lider je u derbiju kola nakon preokreta pobijedio drugoplasiranu Dubravu Tim kabel sa 2:1. Vukovarci imaju "pet od pet", u zagrebačkom Sigetu primili su prvi gol u ovom prvenstvu, ali nakon njega zabili još dva za novi trijumf, savršen učinak i ostanak na vrhu poretka.

Bila je to borbena utakmica, u kojoj je u prvom poluvremenu igračima obiju momčadi nedostajalo koncentracije u završnicama akcija. I onda uoči odlaska na odmor domaćin je poveo. I to prekrasnim pogotkom. U 44. minuti Juranović je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Dominika Pavleka, koji puca škaricama, vratar Vukovara 1991 Mandić nije najbolje regirao i Dubrava je povela. Gosti su bolje krenuli u drugom poluvremenu, u 69. minuti bili blizu izjednačenja, ali odlično je regirao vratar Mustapić, koji je pokušaj Bončine glavom s prve vratnice očistio s gol-linije. No u 76. Mustapić nije mogao zaustaviti Tonija Luna Bončinu. Gonzaleza je sjajno dodao za Bončinu, koji ulazi u kazneni prostor i gađa u suprotni kut za 1:1. Nakon samo pet minuta potpuni preokret, a u glavnoj ulozi bio je Mateo Andačić, koji briljira u dresu Vukovara, a u Sigetu je samo potvrdio sjajnu formu. Zabio je svoj četvrti gol u posljednje četiri utakmice i ne zna se koji je ljepši od kojeg. Simmonds je dao povratnu loptu na nekih 15 metara, a Andačić snažnim udarcem pogađa u kut za 1:2. Gosti su do kraja sačuvali vodstvo za savršen niz u prvih pet prvoligaških kola.