Zagreb, 05.09.2024. - Utakmica kvalifikacija za nogometno EP U-21 reprezentacija Hrvatska - Farski Otoci. Na fotografiji Ási Dam, Domagoj Bukvić. foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ tm
HINA
5.9.2024., 19:34
Olićev prvijenc na klupi

Hrvatska U21 nogometna reprezentacija svladala u kvalifikacijama za EURO Farske otoke

Hrvatska U21 nogometna reprezentacija svladala je u Zagrebu u kvalifikacijama za EURO Farske otoke s 2-1 (1-0), pa je Ivica Olić ubilježio pobjedu u svom prvijencu na klupi reprezentacije.

Hrvatsku su do pobjede na igralištu Rudeša odveli realizirani jedanaesterci Marina Ljubičića (39) i Franje Ivanovića (89), dok je za goste smanjio Beinir Nolsoe (90+3). Farski otoci su od 74. minute igrali bez isključenoga Hornija Oreegarda.

U 39. minuti nakon prekršaja nad Gabrijelom Vidovićem prvi penal je realizirao napadač LASKA Ljubićić, a minutu prije kraja gosti rade prekršaj nad Lukasom Kačavendom, a donedfavni igrač Rijeke Ivanović pogađa za 2-0. U zadnjim trenucima utakmice Skadinavci su smanjili preko Nolsoea.

Hrvatska U21 vrsta nakon sedam utakmica ima 16 bodova i drži drugo mjesto s dva boda manje od vodećeg Portugala, kojemu je domaćin 10. rujna. Grčka je treća s 14 bodova i utakmicom više, a potom slijede Farski otoci (7), Bjelorusija (6) i Andora (3).