sport...vukovar...24.08.2024.supersport prva nl 24./25. 02. kolo vukovar1991 - zrinski osjecko 1664- 8 horvat miran 1:0;foto Gordan Panić
Gordan Panić
25.8.2024., 16:30
SUSJEDSKI DERBI

Vukovarci sigurno svladali Zrinski, Horvat pogodio već u prvoj minuti

Momčad Vukovara 1991 slavila je u susjedskom derbiju protiv Zrinskog Osječko 1664 i tako došla i do druge pobjede u novoj sezoni, nakon što je u premijeri kao gost bila bolja od Sesveta. Prošle sezone, kada se Zrinski borio za naslov prvaka, Vukovarci su im bili mušterija, Zrinski je pobijedio u sve tri utakmice. No ove sezone priča će očito biti drukčija. Za goste je sve po zlu krenulo već u prvoj minuti utakmice, kada je Tadićevu dugačku loptu Miran Horvat glavom s desetak metara skrenuo u mrežu, te Vukovarcima donio rano vodstvo.

sport...vukovar...24.08.2024.supersport prva nl 24./25. 02. kolo vukovar1991 - zrinski osjecko 1664- 10 gonzalez ruiz robinde jesus i 18 zirdum matko;foto Gordan Panić

Nije se time momčad iskusnog stručnjaka Branka Karačića zadovoljila. Napadi Vukovara 1991 nastavili su se, ali je gostujuća obrana uspijevala odolijevati, s druge strane bilo je i sporadičnih pokušaja Zrinskog za ugrožavanje Mandića na domaćim vratima. Ipak, do odmora pogodaka više nije bilo. Rezultatska neizvjesnost zapravo je potrajala prilično dugo, sve do posljednjih 15-ak minuta susreta. U 75. minuti Vukovar 1991 je na jednostavan način došao do drugog pogotka, koji je prelomio susret.

VUKOVAR 1991       3(1)

ZRINSKI OS 1664       0

VUKOVAR - Stadion u Borovu Naselju. Vrijeme: sparno. Teren: dobar. Gledatelja: 500. Sudac: Igor Pajač (Zelina). Strijelci: 1:0 Horvat (1), 2:0 Andračić (75), Tadić (79). Žuti kartoni: Horvat, Tabinas, Vuko (Vukovar 1991), Zirdum (Zrinski Osječko 1664). Crvenih kartona nije bilo.

VUKOVAR 1991: Mandić, Tabinas, Tadić, Jukić, Pavičić, Horvat, Garić (od 46. Andračić), Roos, Gonzalez (od 64. Đurković), Pelko (od 71. Simmonds), Bončina (od 78. Vuko)

Gostujući vratar Stanić ispucao je loptu koju je dočekao Đurković, te ju glavom proslijedio do Andračića, a on je bez oklijevanja raspalio po njoj s više od 20 metara, te pogodio Stanićev superoni kut. Tada je postalo jasno kako će bodovi ostati u Vukovaru, a do kraja susreta Vukovarci su svoju pobjedu uspjeli učiniti još uvjerljivijom. Zaslužan za to je ponajbolji igrač susreta Mario Tadić, koji se lijepo snašao u kaznenom prostoru gostiju, te iz okreta pogodio mrežu.

sport...vukovar...24.08.2024.supersport prva nl 24./25. 02. kolo vukovar1991 - zrinski osjecko 1664- 26 tabinas paul bismarck i 23 kupresak tin;foto Gordan Panić

Vukovar 1991 tako je potvrdio odličan start u novu sezonu, jer je u prva dva kola uzeo svih šest bodova a da pri tome nije primio ni jedan pogodak. Je li to najava uzbudljive sezone, u kojoj će se Vukovarci boriti za naslov prvaka, pokazat će se u sljedećim izazovima.