TWITTER/X
20.8.2024., 18:48
KAKAV DAN MLADOG HRVATSKOG NAPADAČA

Stigao Dalićev poziv, a onda i - egzekucija

Igor Matanović poziv u A hrvatsku nogometnu vrstu proslavio je pogotkom. U ponedjeljak ujutro izbornik Vatrenih Zlatko Dalić objavio je popis igrača za predstojeće utakmice u Ligi nacija protiv Portugala i Poljske, a na njemu se prvi put među napadačima našlo i Matanovićevo ime. I onda istoga dana navečer 21-godišnji nogometaš zabio je pogodak u pobjedi Eintrachta iz Frankfurta protiv Eintrachta iz Braunschweiga sa 4:1 u susretu 1. kola njemačkog Kupa. Matković je ušao u igru u 68. minuti, a među strijelce se upisao u 88. Za goste su zabili još Fares Chaibi (53) i Hugo Ekitike (56, 61), a od domaćina među strijelce se upisao Levente Szabo u 90. minuti.

Nogometaši Wolfsburga također su izborili plasman u 2. kolo njemačkog kupa nakon što su teškom mukom pobijedili petoligaša Koblenz sa 1:0. Domaćin je od 78. minute igrao bez isključenog Yasina Yamana. Za pobjednički sastav cijeli je susret igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer. Natjecanje nastavlja i Werder, koji je kao gost porazio Energie Cottbus sa 3:1. Plasman u 2. kolo prethodno su izborili Bayern Munchen, Borussia Dortmund, RB Leipzig, Hoffenheim, Borussia Mönchengladbach...