Osijek, 18. 08. 2024., Stadion Gradski vrt, nogomet, Zrinski Osječko 1664 - Jarun (Zagreb), SuperSport Prva ligaSNIMIO BRUNO JOBST
BRUNO JOBST
18.8.2024., 21:48
VICEPRVAK POSRNUO NA STARTU

Jarun odnio bodove iz Gradskog vrta

Prošlosezonski viceprvak SuperSport Prve nogometne lige, Zrinski Osječko 1664, nije dobro ušao u novu sezonu. "Pivari" su na startu prvenstva poraženi na stadionu Gradski vrt od zagrebačkog Jaruna sa 2:0. Zrinski je ponovno najavio velike ambicije, napad na vrh tablice i plasman u viši, odnosno najviši, rang hrvatskog nogometa, ali počelo je loše. Tek je početak i ovaj poraz nije kraj svijeta, ali od domaćina se u Gradskom vrtu ipak puno više očekivalo.

Novi trener Zrinskog Mato Neretljak nakon utakmice je bio razočaran, još više gazda kluba Ivan Komak, poraz je teško pao i igračima, ali na kraju su mogli samo čestitati Jerku Leki i njegovoj momčadi. Gosti su zasluženo ponijeli u Zagreb tri boda i ostavili Zrinski zamišljen i razočaran.

ZRINSKI       0

JARUN       2 (1)

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 600. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelac: 0:1 Smoljo (21), 0:2 Zahirović (84). Žuti kartoni: Gvozdenović, Baričjak (Zrinski Osječko 1664), Smoljo (Jarun)

ZRINSKI OSJEČKO 1664: Marin Stanić, Gvozdenović, Ljevar, Knežević, Mendeš, Patrick Pejić (od 85. Brkić), Baričjak (od 46. Filipović), Juričić (od 46. Matković), Jajalo, Fran Pejić, (od 74. Luka Stanić), Kuprešak. Trener: Mato Neretljak

JARUN: Curcija, Grdenić, Cvetko, Tadić (od 46. Bilobrk), Alghoul (od 64. Levanić), Mađarić, Abramović, Pranjić (od 89. Tomić), Smoljo, Matijević (od 78. Zahirović), Ibanez (od 89. Herceg). Trener: Jerko Leko

Jarun je bolje otvorio susret i već u četvrtoj minuti imao priliku za pogodak. Matijević je dobro ubacio na prvu vratnicu, gdje loptu prema golu skreće Alghoul, ali vratar Zrinskog Marin Stanić otklonio je svaku opasnost. U 16. minuti gužva u 16 metara domaćina, Pranjić je pucao u blok, lopta se odbija do Tadića, koji također s manje od deset metara pogađa blok. Igrači Zrinskog nisu mogli predahnuti ni minutu, već u 21. ipak su kapitulirali. Lopta je iz kornera kratko dodana za Ibaneza, koji potom sjajno centrira, Smoljo je bio najviši u skoku i glavom pogađa mrežu za 0:1. U 32. minuti navijači, igrači i klupa Zrinskog su zanijemjeli, pouzdani vratar Marin Stanić ostao je ležati na travi, ali, srećom, pridigao se i nastavio. Do kraja poluvremena nije bilo nekih novih napetosti, u drugom dijelu su oba trenera mijenjala, Zrinski je zaigrao nešto bolje i kad se činilo da dolazi do daha, opet su gosti zavladali terenom. Matijević je pogodio gredu, Smoljo prebacio preko vrata, a u 84. minuti konačna presuda Zrinskom. Mađarić je ubacio u kazneni prostor, gdje loptu prima Zahirović, lijepo se oslobodio svog čuvara i onda pogodio suprotni kut za velikih 0:2 i pobjedu Jaruna. Zrinski nije dobro krenuo u prvenstvo, a u subotu ga čeka težak ispit kod Vukovara 1991.