5.1.2026.Samuel Akere novi je Bijelo-plavi!foto: BORNA JAKŠIĆ/NK OSIJEK
BORNA JAKŠIĆ/NK OSIJEK
5.1.2026., 19:00
TROJAC IZ POLJSKE OPET ZAJEDNO

Trener zna što i koliko mogu, zato me i pozvao u Osijek

U nedjelju je stigao u grad na Dravi, dan kasnije na Opus Areni potpisao ugovor s osječkim nogometnim prvoligašem. Samuel Akere, 21-godišnjak iz Nigerije, na Pampasu je zadužio dres s brojem 57, a odmah kasno popodne uputio se s momčadi u Budimpeštu odakle će Bijelo-plavi u utorak ujutro na pripreme u Tursku.

Akerea su na Opus Areni dočekala dva poznata lica, trener Željko Sopić i donedavni suigrač Tonio Teklić. Njih trojica su ljetos sezonu počela u poljskom Widzewu, ali društvo se ubrzo raspalo. Sopić je dobio otkaz i napustio Poljsku, a njegovim odlaskom krenulo je loše za Akerea, još lošije za Teklića. Nigerijac je još i dobijao neke šanse, a Teklić potpuno pao u drugi plan. U Widzewu im nije išlo prema željama, pa su opet došli pod Sopićeve "skute".

- Malo sam umoran od puta jer ipak dolazim s drugog kontinenta. U Nigeriji iz koje stižem su trenutno visoke temperature oko 35 stupnjeva, a ovdje me dočekao snijeg. No, mi nogometaši smo naviknuti na takve stvari i uvijek im se prilagođavamo. Vjerujem da ću se brzo adaptirati na sve što trebam, što bolje upoznati suigrače i da ćemo zajedno izgledati dobro na terenu, kazao je Samuelza službenu stranicu NK Osijek.

Sopić je uvjeren kako će biti pojačanje Osijeka i svojim driblinzima izluđivati suparnike. Akere je desnokrilni napadač koji je iz Poljske stigao na posudbu. U prvom dijelu sezone za Widze je nastupio 15 puta, zaio jedan pogodak i imao jednu asistenciju. Mladić rođen u Ibadanu sjajna izdanja je pružao u bugarskom Botevu iz kojeg je lani u ne baš malom transferu otišao u Poljsku.

- Siguran sam da mogu opet biti "taj". Zašto ne bih vjerovao u to? Zato sam i došao u Osijek da opet dosegnem razinu na kojoj sam bio u Botevu i zbog čega sam ostvario transfer u Poljsku. Vrline? Ovako, prvo bih spomenuo dribling, naravno i brzinu. Općenito bih rekao da sam snalažljiv na terenu, volim doći u situacije za gol, zabijati i asistirati, uostalom igram na takvoj poziciji.

Na pitanje što osobno očekuje od sljedeće polusezone, ponudio je kratak i jednostavan odgovor:

- Želim - igrati. Želim biti u momčadi, pokazati da joj mogu pomoći. Jasno mi je da se za status trebam izboriti, došao sam s tom željom, vjerujući u sebe. Vidim da Osijek ima dobre uvjete, puno sam pričao i s trenerom Sopićem s kojim sam surađivao u Widzewu i jasno mi je dao do znanja da se momčad mora izvući iz neugodne situacije. Mislim da Sopić zna što i koliko mogu, uostalom, zato me i je pozvao da ponovno surađujemo.

Voli dobru atmosferu na stadionu i to ga motivira

- Očekujem da navijači dolaze na utakmice i daju podršku nama koji ćemo se boriti na terenu da rezultati budu što bolji. Volim dobru atmosferu na stadionu, to mi je uvijek bio dodatni motiv u igri, poručio je novi igrač NK Osijek.