
Čohar: Mi smo spremni za nedjeljnu utakmicu, a vidim i sudačka komisija također
Prvu veliku utakmicu u 2025. godini nogometaši Osijeka odigrat će u nedjelju protiv zagrebačkog Dinama, koji je samo pukom nesrećom ostao bez nastavka natjecanja u Ligi europskih prvaka. Pobijedio je na oproštaju od skupine Milan, ali prolazak nije izborio zbog lošije gol-razlike.
Već samo taj podatak dovoljno govori koliko teška utakmica čeka osječku momčadi, ali i zbog Dinamove snage i samog događaja, jer očekuje se dobro popunjena Opus Arena.
- Prije svega želim iskoristiti priliku te čestitati Dinamu na odličnoj partiji koju je pružio protiv Milana, a i na svemu što su napravili ove sezone u Ligi prvaka, gdje su više nego dostojno prezentirali hrvatski nogomet. Zato se veselimo nedjeljnom događaju, koji će, vjerujem, donijeti lijepu utakmicu i isto takvu atmosferu na tribinama, za koje se nadamo kako će biti pune - rekao je Vladimir Čohar, direktor NK Osijek.
Iako se svi trude da ozračje uoči derbija na Opus Areni bude pozitivno, nije moglo bez čudnih odluka. Sudačka komisija HNS-a opet se potrudila izborom sudačke ekipe za nedjeljni susret stvoriti sumnje u gradu na Dravi jer će pravdu dijeliti Igor Pajač, kojeg navijači Osijeka ne vole vidjeti “ni nacrtanog”, a slične osjećaje imaju i prema Ivanu Bebeku, koji će sjediti u VAR sobi.
- Mi smo svakako spremni, a kako vidim, i ljudi odgovorni za delegiranje službenih osoba također. Poslali su svoju najjaču postavu da uveličaju nedjeljnu utakmicu i da se pobrinu da sve prođe sukladno s hrvatskim pravilima nogometne igre. To je svakako pohvalno i još jedan dokaz da svi oni koji smatraju da NK Osijek ne kotira dobro u Savezu, nisu u pravu. Mogu samo obećati da ćemo se potruditi da sva tehnička audiooprema i videooprema bude također na maksimalnoj razini kako nakon utakmice ne bi bilo potrebe da se puštaju bilo kakve druge snimke osim onih koje će jasno i nedvojbeno utvrđivati da je sve odrađeno sukladno s već spomenutim pravilima - zaključio je Vladimir Čohar, direktor NK Osijek, s naglašenom dozom sarkazma.
Izbor sudačke ekipe za taj susret samo je još jedna potvrda krajnje ignorantskog ponašanja sudačke komisije. Na taj će način teško vratiti izgubljeno povjerenje u hrvatske arbitre, a osim toga, pokazuju i nemar za psihološko stanje naših sudaca. Pajač će na Opus Areni biti pod strašnim pritiskom, što se uz samo malo mudrosti moglo izbjeći. Koliko god navijači ponekad bili jako ljutiti na suce, treba priznati kako ni njima često nije lako, posebice ako nisu na zadatku, suditi pred punim tribinama, trpjeti zvižduke i uvrede i pritom stalno misliti “samo da ne napravim pogrešku”, nije im baš najlakši posao na svijetu.