22.09.2024., Zagreb - SuperSport Prva HNL, 7. kolo, NK Lokomotiva - NK Osijek. Roko Jurisic Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

PIXSELL
22.9.2024., 20:11
OSIJEK NAPOKON SLAVIO U KRANJČEVIĆEVOJ

Jurišić pogodio za tri boda! Osječani pobjegli iz donjeg dijela tablice

U 7. ligaškom kolu Osijek prekinuo post u Kranjčevićevoj i upisao prvu prvenstvenu pobjedu u gostima

Nogometaši Osijeka u dobrom su ritmu. Nakon kolovoške krize rezultata, na što se nadovezala i klupska kriza, u kojoj je glavnu ulogu imao sportski direktor Jose Boto i rasprodaja ključnih igrača, sad se sve nekako čini bolje. Osječani su vezali tri pobjede, nakon Slaven Belupa u prvenstvu i Varteksa u Kupu pala je i Lokomotiva usred Zagreba.

Osječani su u nedjelju odradili jedno od njima neugodnijih gostovanja u posljednje vrijeme, i to vrlo uspješno. U zagrebačkoj Kranjčevićevoj ulici pobijedili su Lokomotvu sa 1:0, prvi put nakon više od dvije i pol godine. Post za Bijelo-plave, u nedjelju ružičaste, ili, točnije, losos-roza, u Kranjči je trajao dugo, ali napokon je prekinut. Utakmicu je odlučio pogodak Roka Jurišića u 32. minuti, a VAR je zbog zaleđa poništio dva gola Lokomotive.

Rokov prvijenac

Osijek je krenuo bolje i poduzetnije i već u trećoj minuti bio u velikoj prilici, Jakupović je izbio sam pred Šubarića nakon dodavanja iz zadnje linije, no pucao je malo pokraj gola. Obrana Lokomotive stala je kao ukopana, čekala je da sudac pokaže zaleđe, ali zastavica u rukama pomoćnog suca ostala je spuštena. Jakupović nije zabio, da jest, sigurno bi bila VAR provjera, ali nije bilo potrebe za njom. U 12. minuti opet je prijetio Jakupović, poigrao se obranom Lokosa, ali ne i Šubarićem, koji je bio na mjestu i lako obranio pokušaj osječkog napadača. Lokomotiva se prvih 15-ak minuta mučila s iznošenjem lopte sa svoje polovine, a kad ju je iznijela, odmah je zaprijetila. Nakon kornera najviši je skočio Karačić, ali Marko Malenica je obranio čisti zicer s pet metara i spasio Osječane izjednačenja.

Zagreb, 22.9.2024.- Utakmica 7. kola HNL-a Lokomotiva - Osijek na stadionu u Kranj?evi?evoj. foto HINA/ Admir BULJUBA?I?/ ua
Hina

Kako je utakmica odmicala, bilo je sve zanimljivije, dobrog ritma i jednih i drugih nije nedostajalo, a onda u 32. minuti Osijek je kapitalizirao svoju dobru igru. Soldo je sjajno gurnuo u prostor Roka Jurišića, on je pobjegao obrani Lokomotive i pogodio pokraj nemoćnog Šubarića za svoj ovosezonski prvijenac. Nakon pet minuta novi pogodak, ali u mreži Osijeka. No slavlje domaćih zbog pogotka Marija Vranjkovića trajalo je samo do VAR provjere. Zaleđe Čopa bilo je očito i bez ikakve provjere, ali povlačile su se linije te su i one pokazale kako je Čop, koji je asistirao Vranjkoviću, bio u zaleđu, pa ništa od izjednačenja. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Osijek je mogao udvostručiti prednost, ali samo se zatresla greda. Matković je sjajno prošao i centrirao, a Jakupović sa samo dva-tri metra pogodio vratnicu.

Hina

Jakupovića neće gol

U prvom poluvremenu pao je samo jedan pogodak, ali bilo je to zanimljivih 45 minuta plus sudačka nadoknada. Gosti su bili bolji i dominantniji, zasluženo imali vodstvo, da nije bilo raspoloženog Šubarića na vratima Lokomotive, prednost je za Bijelo-plave mogla biti i veća. U drugom poluvremenu opet su prvi zaprijetili gosti, Jakupović je pobjegao obrani Lokomotive, ali pomoćni sudac je podigao zastavicu i označio zaleđe. I onda počinje mrtvilo, nakon zanimljivog prvog poluvremena, u drugom nepovezana igra, pogreške, česti prekidi... Trener Lokosa Silvijo Čabraja morao je nešto mjenjati, jer vezni red domaćina bio je nepovezan i loš, pa su u igru ušli Robert Mudražija i Blaž Bošković. I to se pokazalo dobrom odlukom domaćeg trenera, u 66. minuti Mudražija je bio najspertniji u jednoj gužvi i zatresao mrežu Osijeka. Mudražija, bivši igrač Osijeka, nije slavio pogodak, a u konačnici se pokazalo, nije ni trebao. VAR je provjeravao je li sve bilo čisto u toj gužvi i nakon čak pet minuta pregledavanja snimke ništa od pogotka. Sudac Strukan je išao dodatno provjeriti tu spornu situaciju i utvrdio je kako je Kolinger, koji je skočio pri ubačaju Leovca, bio u zaleđu i ujtecao na igru, odnosno daljnji tijek događaja, koji je rezultirao ulaskom lopte u mrežu.

Hina

Lokomotiva - Osijek 0:1

ZAGREB - Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 1000. Sudac: Duje Strukan (Split) 6. Strijelac: 0:1 Jurišić (32). Žuti kartoni: Leovac, Smakaj, Kolinger (Lokomotiva), Dantas, Pušić, Tuia, Coppitelli, Jelenić, Hasić, Soldo (Osijek)

IGRAČ UTAKMICE: ROKO JURIŠIĆ (OSIJEK)

LOKOMOTIVA

0

Šubarić 7, Karačić 6,5, Živković 6 (od 85. Vuković -), Kolinger 6, Leovac 6, Fetai 5,5, Smakaj 5,5 (od 56. Bošković 6), Vranjković 6 (od 77. Sušak-), Vrbančić 5,5 (od 56. Mudražija 6), Goričan 6, Čop 5,5

OSIJEK

1 (1)

Malenica 7, Hasić 6,5, Jelenić 6,5, Tuia 6,5, Jurišić 7, Soldo 7, Dantas 7 (od 88. Omerović -), Pušić 6,5 (od 71. Jugović 6), Mikolčić 6,5, Matković 6 (od 90. Bukvić -), Jakupović 6

Osječani su se povukli, u igri nije bilo žestine ni ozbiljnih prijetnji na suparnička vrata, ipak, u 81. minuti mogli su zaključiti susret i udvostručiti prednost. No Jakupovića neće gol. Čovjek sve dobro napravi i onda us... Napadač Osijeka je izbjegao zaleđe, izbio sam pred Šubarića, mogao je birati kamo će pucati, a on je izabrao ono najgore. S desetak metara pucao je preko gola. Nakon nekoliko minuta i Lokomotiva je bila u šansi, stvorila se gužva, Osječani nikako nisu uspijevali izbiti loptu, a na kraju je Goričanov udarac otišao iznad vratnice.

Igralo se čak sedam minuta sudačke nadoknade, a u 93. Lokomotiva je imala zicer za izjednačenje. Dušan Vuković izbio je sam pred Malenicu i prebacio cijeli gol.

U lošem drugom poluvremenu Osječani su uspjeli sačuvati prednost za treću pobjedu u nizu, drugu u prvenstvu i skok na tablici na šesto mjesto.