Osijek, 08. 08. 2024, Opus Arena. Konferenciska Liga, Utakmica Osijek - Zira, Nail Omerović (36).snimio GOJKO MTIIĆ
GOJKO MITIĆ
15.8.2024., 18:31
DRAMA U UZVRATNOM SUSRETU 3. PRETKOLA KL

Večernji triler Bijelo-plavih. Vratar Silva junak Zire

Nakon iscrpljujuće bitke u Bakuu i lutrije penala, Osijek se oprostio od Europe

Nogometaši Osijeka iskidali su svojim navijačima, ali i sami sebi, živce. I na kraju se oprostili od Europe. Na gostovanju kod azerbajdžanske Zire tražili su nastavak puta u Europi. Prva utakmica u Osijeku završila je 1:1, Bijelo-plavi su u Baku dvaput imali prednost, ali su sve prokockali i nakon 90 minuta završilo je 2:2. U produžecima nije bilo pogodaka, a onda u lutriji penala Osječani su bili neuspješni. U junaka susreta prometnuo se vratar Zire koji je uspio obraniti čak četiri udarca gstujućih igrača i odvesti svoju momčad u play-off Konferencijske lige.

NEMAJŠMIĆ ZABIJA

ČAVLINA BRANI. Vratar Osijeka je obranio udarac Alijeva.

PUCA PUŠIĆ, SILVA BRANI

Nakon 120 minuta 2:2, ukupno 3:3. Pobjednik će biti odlučen nakon raspucavanja penala

122. minuta: Matković ostao ležati na terenu

120. minuta: Kontra Zire, ali Čavlina je uhvatio loptu

120. minuta: Vjerojatno posljednji pokušaj Osijeka. Mikolčić je izveo slobodnjak, ali domaćini su to rasčistili

119. minuta: Opet je zaprijetila Zira, loptu je uhvatio Čavlina

117. minuta: Oštra lopta u kazneni prostor Osijeka, ali očistio je Nejašmić

115. minuta: Ademi je legao na travnjak. Čini se da ne može nastaviti

111. minuta: Žuti karton za Jurišića

109. minuta: Osijek traži kazneni udarac zbog prekršaja nad Limom. Bila je i VAR provjera, ništa od penala za Bijelo-plave. U toj situaciji samo je Ademi dobio žuti karton zbog prigovora

108. minuta: Neopreznost igrača Osijeka. Greška Jelenića, na sreću Čavlina je obranio udarac Akmedzadea

107. minuta: Moglo je biti opasno za Osijek, ali Roko Jurišić je ispratio Soumaha i blokirao njegov udarac

106. minuta: Promjena kod Zire, Djibrila je izašao, a umjesto njega je ušao Isajev.

Počeo je drugi produžetak

103. minuta: Pokušao je Pušić iz daljine, lopta je otišla visoko preko gola

100. minuta: Prošlo je sto minuta nogometa u Bakuu, rezultat je izjednačen, 2:2

96. minuta: Čavlina brani udarac Akmedzadea

95. minuta: Prilika za Osijek. Povratna lopta Cvijanovića za Limu, koji je bio u kaznenom prostoru, ali su njegov udarac blokirali domaći

92. minuta: Čavlina spašava Osijek. Prvo je obranio pokušaj Uztiga, da bi nakon toga obranio i odbijanac Ahmadzada iz blizine

POČELI SU PRODUŽECI

Igra se pet minuta sudačke nadoknade

90. minuta: GOL. Zira izjednačila na 2:2

Fantastičan pogodak zabio je Volkov. Škaricama za 2:2

89. minuta: Slobodan udarac za Ziru. Pušić je ometao domaće igrače i zaradio žuti karton. Alijev je ubacio, a Nejašmić rasčistio

88. minuta: Osijek se zatvorio, a Zira bacila sve karte u napad

86. minuta: Zira je imala korner, ali nakon udarca iz kuta lopta je završila u rukama Čavline

84. minuta: Umjesto Bukvića je ušao Cvijanović

81. minuta: OSIJEK VODI 2:1

Slobodan udarac je izveo Mikolčić, lopta se odbila od Ademijevu petu, došla do Matkovića koji zabija glavom za vodstvo Osijeka od 2:1. VAR je provjeravao jeli netko bio u zaleđu i potvrdio gol Osijeka

80. minuta: Volkov je srušio Bukvića i dobio žuti karton

78. minuta: Omerović je dobio žuti karton

75. minuta: Ne može više nastaviti Ibrahimli. Umjesto njega ulazi Hajijev

74. minuta: Promjena kod Osijeka, izašao je strijelac i kapetan Vedran Jugović, ušao Pedro Lima

73. minuta: Bila je dobra situacija za kontru Osijeka, ali Matković i Ademi nisu najbolje odigrali

70. minuta: Korner za domaće. Čavlina nije dobro regirao, ali Mikolčić je spasio s crte i izbacio loptu

69. minuta: Dvije promjene od Zire. Izašli Martins Junior i Kuliiev, a umjesto njih ušli Nurijev i Akmedzade.

65. minuta: Prva izmjena kod Osijeka. Umjesto Solde ušao je Mikolčić

63. minuta: Kuliiev je pokušao pronaći Martinsa koji je utrčao u prostor i pao. Loptu je uhvatio Čavlina

60. minuta: Osječani ne djeluju dobro u prvih 15-tak minuta drugog poluvremena. Nema prave opasnosti za Ziru

54. minuta: GOL 1:1. Zira je izjednačila. Alijev je sigurno realizirao kazneni udarac. Nikola Čavlina ostao je na sredini, a kapetan Zire pucao u stranu i pogodio.

53.minuta: Kazneni udarac za Ziru. Jurišić je prilikom jednog starta igrao rukom, a sudac pokazao na bijelu točku. Opet individulana greška i opet veliki dar za suparnika. Osječani stvarno nemaju sreće

47. minuta: Čavlina spasio Osijek sjajnom obranom. Martins Junior je pucao s 20-ak metara, ali Čavlina odlično brani njegov pokušaj

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme

45. minuta: Kraj prvog poluvremena. Osijek ima prednost od 1:0

45. minuta: Udarac Ademija domaći su očistili s crte. Osječani su tražili i kazneni udarac, ali sudac je ostao imun na taj zahtjev

43. minuta: Ponovno je Osijek zaprijetio. Bukvić je pucao iz okreta, ali domaći vratar je bio siguran

37. minuta: GOL, OSIJEK VODI U BAKUU

0:1. Strijelac je Jugović. Jurišić je prošao po lijevoj strani i poslao loptu u sredinu, reagirao je regirao kapetan Jugović i matirao Silvu za 1:0 Osijeka

32. minuta: Udarac Omerovića iz daljine je zaustavio domaći vratar

31. minuta: Čavlina je ponovno dobro regirao nakon pokušaja Djibrila

28. minuta: Prvi žuti karton za Ziru. Zaradio ga je Martin Junior zbog prekršaja nad Jugovićem

27. minuta: Najbolja prilika na susretu. Igrači Osijeka su tražili prekršaj, ali sudac nije htio čuti za to. Iskoristio je to Utzig, ali je Čavlina dobro reagirao i obranio. Coppitelli je zbog prigovora zaradio žuti karton.

26. minuta: Nejašmić je napravio prekršaj u izglednoj poziciji za pogodak. Zira je imala slobodan udarac s 20-ak metara, ali Alijev je pogodio u živi zid

22. minuta: Žuti karton je dobio Soldo

19. minuta: Osječani su pokušali s ubacivanjem na prvu stativu iz slobodnog udarca, no obrana Zire je to očistila

13. minuta: Zaprijetio je Osijek. Jurišić je primio loptu na rubu kaznenog prostora i snažno pucao, ali tresao se samo vanjski dio mreže

12. minuta: Pokušali su nešto domaći, ali Čavlina je mirno završio njihovu akciju

8. minuta: Ademi je bio u kaznenom prostoru, lijepo je primio loptu, ali ništa od toga. Sudac označio Ademijev prekršaj u napadu

5. minuta: Ademi je prošao po strani i ubacio loptu u sredinu. Ruan je to izbacio u korner. Omerović je izveo udarac sa strane, ali nije bilo opasnosti za gol Zire

1. minuta: Domaćin je odmah počeo prijetiti. Pokušao je Zebli, ali se lopta od Volkova odbila pored gola Čavline