Osijek, 11. 08. 2024, Opus Arena, SuperSport Prva HNL, Osijek - Dinamo. Lima Barros Pedro (10) i Antonio Matković (34).snimio GOJKO MITIĆ
GOJKO MITIĆ
11.8.2024., 21:00
DERBI SUPERSPORT HNL-a

Sudačka nadoknada opet kobna za Osijek

Lima donio Bijelo-plavima vodstvo, Hoxha izjednačio, a Ristovski u 95. preokrenuo za pobjedu prvaka

Sve ono što dobro odrade tijekom 90 minuta, nogometaši Osijeka uprskaju u sudačkoj nadoknadi. U razmaku od samo par dana ta sudačka nadoknada dvaput je bila kobna za Bijelo-plave. U četvrtak protiv Zire Osijek je prokockao pobjedu u 96. minuti, a protiv Dinama je ispustio bod u 95.

Tako je Osijek porazom završio turbulentni tjedan na Opus Areni i nakon dva kola domaćeg prvenstva je bez boda. U Osijeku su prošle nedjelje slavili Šibenčani s 2:1, sad i Zagrepčani, također, s 2:1. Osijek je poveo u 11. minuti pogotkom Pedra Lime, u 21. je izjednačio  Hoxha, a onda u 95. Ristovski zabio za konaćnih 1:2.

KRAJ UTAKMICE - DINAMO SLAVI S 2:1

95. minuta: Žuti karton dobio strijelac Stefan Ristovski

95. minuta: GOL 1:2

Zabio je Stefan Ristovski. Pierre-Gabriel je prošao lijevom stranom, ubacio pred gol Osijeka, Špikić je pogosio stativu, lopta se odbija do Ristovskog koji pogađa mrežu Osijeka za preokret

90+3 minuta: Theophile je pucao glavom, ali bilo je zaleđe. Za svaki slučaj Čavlina je uhvatio loptu

90. minuta: Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade

90. minuta: Kod Dinama ušao Kačavenda umjesto Marka Pjace

88. minuta: Čavlina leži na terenu. Vratar Osijeka zadobio je udarac u sudaru sa Špikićem. Pružena mu je liječnička pomoć, Čavlina je na vratima

85. minuta: Izgledalo je grozno. Mkrtčjan i Kulenović glavama su se sudarili na sredini terena, ostali su ležati na travnjaku, ali sve je u redu s obojicom

83. minuta: Žuti karton dobio je Kevin Theophile-Catherine zbog prekršaja nad Kewalom

80. minuta: Dvostruka zamijena i kod Osijeka. Izašao je strijelac Pedro Lima, a ušao Šimun Mikolčić. Izašao i Domagoj Bukvić, a ušao Ricuenio Kewal

79. minuta: Dvostruka izmijena u zagrebačkoj momčadi. Izlazi Martin Baturina, ulazi Marko Rog. I Bruno Petković ne napustio igru, a ušao Sandro Kulenović

75. minuta: Prilika za Dinamo. Špikić je bio u 16 metara, oštro pucao iskosa, Mkrtčjan je skrenuo loptu prema gornjem kutu, ali Čavlina je dobro reagirao i obranio njegov pokušaj

72. minuta: Baturina je krenuo prema vratima Osijeka, činilo se da će biti opasno za Osijek, ali bilo je zaleđe

69. minuta: Trener Osijeka mijenja napadača za napadača. Anton Matković završio utakmicu, a na teren ušao Kemal Ademi. Sad su na terenu dva Ademija, po jedan u svakoj momčadi

68. minuta: Žuti karton dobio Vedran Jugović zbog prigovora

66. minuta: Žuti karton dobio je Domagoj Bukvić nakon starta nad Petkovićem

65. minuta: Nakon dvostruke izmjene kod gostiju, Pjaca je preselio na svoju prirodnu poziciju, na lijevo krilo. I pokušava unijeti nered u obranu domaćih

63. minuta: Dvostruka zamjena kod Dinama. Izlazi Arber Hoxha, ulazi Dario Špikić. Izašao je i Petar Sučić, a ušao Arijan Ademi

62. minuta: Pušić je imao dobru priliku, ali pucao je pored gola. Jugović je oduzeo loptu na polovici terena, Pušić se sjurio prema vratima Dinama, ali lopta je ošla pored gola

60. minuta: Pušić pucao s više od 20 metara, lopta je otišla ravno u Nevistićeve ruke

58. minuta: Dvostruka zamjena kod Osijeka. Izašli Soldo i Omerović, ušli Jugović i Cvijanović

55. minuta: U prvih deset minuta drugog poluvremena skromno je s jedne i druge strane. Jedini udarac prema golu je bio neuspješni pokušaj Ristovskog iz 52.

54. minuta: Liječnička ekipa Osijeka ušla je na teren zbog Jelenića. Srećom, sve je uredu s igračem Osijeka

52. minuta: Pokušao je Ristovski, ali je lopta otišla preko gola

50. minuta: Omerović dobio žuti karton. Oštar start na Pierreu-Gabrielu

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

45+2 minuta: Korner za Dinamo. Baturina je izveo korner, glavom pokušao Ristovski, ali je lopta otišla pored gola

45. minuta: Dvije minute sudačke nadoknade

Osijek, 11. 08. 2024, Opus Arena, SuperSport Prva HNL, Osijek - Dinamo. Lima Barros Pedro (10)snimio GOJKO MITIĆ
GOJKO MITIĆ

42: minuta: Theophile je presjekao loptu na 30-ak metara od osječkih vrata, prilika je bila dobra, ali lopta je završila u korner.

36. minuta: Baturina je tražio Pierrea-Gabriela u kaznenom prostoru, ali bila je to ipak malo prejaka lopta

32. minuta: Matković se izvukao na lijevoj strani i pucao preko gola s vrha kaznenog prostora.

27. minuta: Bukvić je pao u kaznenom prostoru nakon duela s Theophileom, činilo se da ga je igrač Dinama udario, ali sudac Duje Strukan nije ni pomislio na bijelu točku

25. minuta: Posjed lopte u prvih 25 minuta susreta je 70-30 u korist Dinama

21. minuta: GOL: 1:1

Dinamo je zabio za 1:1! Hoxha je zatresao mrežu. Mišić je presjekao Mkrtčjanu loptu na 30-ak metara, u kaznenom prostoru pronašao Hoxhu, koji je zabio Čavlinini kroz noge.

18. minuta: Baturina je šetao kroz osječku obranu, domaćini su ga uspjeli zaustaviti prekršajem prije negoli je ušao u opasnu zonu. Baturina je izveo slobodnjak, ali bio je to lak ulov za Čavlinu

15. minuta: Theophile je uposlio Baturinu, ovaj tražio Petkovića, ali ništa od tog pokušaja Dinama

11. minuta GOL: 1:0

Osijek vodi 1:0. Strijelac je Pedro Lima. Bukvić je proigrao Soldu, koji je poslao povratnu loptu na peterac, a Brazilac ju je prizemnim udarcem s desetak metara poslao ize leđa vratara Dinama

Osijek, 11. 08. 2024, Opus Arena, SuperSport Prva HNL, Osijek - Dinamo. Kohorta.snimio GOJKO MITIĆ
GOJKO MITIĆ

8. minuta: Matković je ostao ležati na terenu nakon udarca u "nezgodno mjesto". Sve je uredu s Matkovićem

5. minuta: Pierre-Gabriel pucao s 20-ak metara i lopta je otišla pored vrata.

3. minuta: Pokušaj iz daljine Arbera Hoxhe. Prošao je po lijevoj strani i gađao suprotne rašlje. Lopta je prošla pored gola, Čavlina nije morao intervenirati