25.07.2024., Osijek - Prva utakmica drugog pretkola Konferencijske Lige: NK Osijek - FCI Levadia Tallinn. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL
PIXSELL
1.8.2024., 17:18
NK OSIJEK IZBORIO MJESTO U 3. PRETKOLU KL

Bez iznenađenja na A. Le Coq Areni. Osijek pobijedio i u Talinu

Nakon velikih 5:1 na Opus Areni, Osječani u Estoniji zabili još jedan pogodak i s ukupnih 6:1 prošli dalje

Nogometaši Osijeka bez prevelikog stresa odradili su 2. pretkolo Konferencijske lige. Pobijedili su u obje utakmice, na Opus Areni raspoloženi Ramon Mierez vodio je Bijelo-plave do velike pobjede od 5:1, u Talinu nije bilo iznenađenja. Domaćin je nešto pokušavao, ali Osječani su pogotkom Petra Pušića samo podebljali prednost i s ukupnih 6:1 otišli u sjedeću fazu natjecanja u UEFA Konferencijskoj ligi.

89. minuta: Utakmica je potpuno umrtvljena

78. minuta: Promjena u Levadiji. Pedro je napustio travnjak, a ušao Bah

76. minuta: Dvije promjene u osječkoj momčadi. Na klupu otišli Pušić i Mierez, ušli Omerović i Ademi

71. minuta: Zamijena kod Levadije, izašao je Kirss, a ušao Skvortsov

69. minuta: Snažan udarac Larsena, Čavlina brani

65. minuta: Dvostruka zamjena kod Levadije. Izašli Mavretič i Yakovlev, a ušli Roosnupp i Liivak

63. minuta: GOL

Osijek vodi 0:1

Za 0:1 zabio Petar Pušić.  Mikolčić je presjekao loptu na sredini terena, dodao je Miereza, a on asistirao Pušiću za 0:1

61. minuta: Soldo je izašao, ušao Mikolčić

59. minuta: Žuti karton za Guedesa

58. minuta: Nezgodan sada sudar Heitora i Matkovića. Srećom, obojica su dobro

55. minuta: Nova prilka za Osijek. Soldo je dodao loptu Mierezu koji je izbio sam pred domaćeg vratara. Argentinac je bio u dobroj prilici, ali je promašio cijeli gol. Mierez nije raspoložen kao u prvoj utakmici

53. minuta: Osijek je napokon malo razbudio svoje navijače. Imao je najbolju priliku na utakmici. Mierez je spustio loptu za Jugovića čiji udarac s pet metara sjajno brani Ani

51. minuta: Izašao je Bukvić, a u igru ušao Matković.

46. minuta: Odmah izmjene u oba tabora. U igru Osijeka ušao je Jugović umjesto Nejašmića, dok je kod Levadije umjesto Musabe ušao Alexandre

Počelo je drugo poluvrijeme

Završilo je prvo poluvrijeme, nema pogodaka u Talinu. Osijek čuva ogromnu prednost iz prve utakmice, Levadija je nešto pokušavala, naizgled bila opasnija momčad, ali nije imala neke izrazite prilike. Sve što je domaćin kreirao, obrana Osijeka i Čavlina su uspješno zaustavljali.

39. minuta: Novi žuti karton dobili su domaći. Pedro je povukao Pušića s leđa i sudac mu je pokazao opomenu.

34. minuta: Pedro je pokušao s 20-ak metara, ali Čavlina je obranio taj udarac

32. minuta: Pušić je izveo slobodnjak, ali je Ani to lako uhvatio.

30. minuta: Guedesa je pred kaznenim prostorom Levadije srušio Peetson. Sudac je dosudio slobodan udarac za Osijek s nekih 20 metara. Dobra prilika za Osijek

27. minuta: Žuti karton za Slovenca iz redova Levadije, Mavretiča

25. minuta: Levadija ostavlja bolji dojam u prvih 25 minuta.

19. minuta: Zaprijetila je Levadija nakon kornera. Nastala je gužva u kaznenom prostoru, no obrana Osijeka je sve očistila.

18. minuta: Udarac Yakovleva je u posljednji trenutak klizećim startom blokirao Duarte.

7. minuta: Prilika za Levadiju. Nakon kornera je jedan domaći igrač ostao sam, ali s nekoliko metara je poslao loptu pored gola.

6. minuta: Domaćini su kreirali prvu opasniju situaciji na utakmici. Bila je gužva pred osječkim vratima, a udarac Kirssa je od bloka otišao u korner.

3. minuta: Osječani su krenuli u brzu akciju, Pušić je tražio Miereza u kaznenom prostoru, ali je obrana Levadije to uspješno očistila

1. minuta: Počela je utakmica. Osječani s tribina imaju podršku navijača. Navijačka skupina nije brojna, ali je vrlo glasna. Inače, na tribinama stadiona u Talinu je manje od tisuću ljudi