25.07.2024., Osijek - Prva utakmica drugog pretkola Konferencijske Lige: NK Osijek - FCI Levadia Tallinn. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL
PIXSELL
25.7.2024., 20:02
SJAJAN START U NOVU SEZONU

Mierez i Bijelo-plavi slomili nemoćne Estonce

Nogometaši Osijeka europskom utakmicom i velikom pobjedom otvorili su novu sezonu

Nogometaši Osijeka sjajno su počeli novu sezonu. S velikom pobjedom od 5:1 otvorili su nastup u Europi, u prvom susretu 2. pretkola Konferencijske lige na svojoj Opus Areni svladali su estonsku Levadiju s 5:1 i vjerojatno riješili sve brige oko prolaska druge prepreke. Naravno ništa nije gotovo, Bijelo-plave za sedam dana čeka uzvrat u Estoniji, ali zaliha s Opus Arene trebala bi biti dovoljna za prolaz.

Gosti su sjajno počeli i poveli u 8.minuti pogotkom Yakovleva, ali Osječani tej pogodak nije presjekao, jer su već u sljedećoj minuti izjednačili. Bijelo-plavi su imali sjajno raspoloženog Ramona Miereza, a kad je El Toro u naponu snage, Osijek je moćan i efiksan. Mierez je do 27. minute zabio tri pogotka i potpuno okrenuo stvari u svoju korist. Nakon što je triput tresao mrežu, Mierez se u 35. minuti upisao u asistente dodavši loptu Guedesu koji je zabio za 4:1. U drugom poluvremenu pao je samo jedan pogodak, u 68. minuti Pušić je dodao Bukviću, koji je pobjegao estonskoj obrani i kroz noge vratara Levadije zabio za velikih 5:1.

Osječani mogu biti zadovoljni nakon sjajnog starta u novu sezonu, za tjedan dana ih čeka uzvrat u Talinu i trebalo bi se dogoditi čudo da prokockaju prednost od četiri pogotka.

Tijek utakmice

90+5: KRAJ. OSIJEK JE POBIJEDIO 5:1

84. minuta: Velika prilika za Estonce. Pucao je Schjønning-Larsen čiji je pokušaj zaustavio Čavlina, lopta se odbila do Livaka koji je lpromašio prazan gol

82 minuta: Marko Soldo je izašao, a u igru Bijelo-plavih ušao Šimun Mikolčić

81. minuta: Zamijena kod Levadije. Izašao je strijelac jedinog pogotka za goste Yakovlev, a u igri je Roosnupp.

73. minuta: Zamijena i kod Osijeka. Izašao je Luka Jelenić, a ušao Krešimir Vrbanac.

71. minuta: Dvostruka zamjena kod Levadije. Izašli su Mavretič i Musaba, a na teren ušli Livak i Alexandre.

68. minuta: GOL 5:1

Petarda Osijeka u ovosezonskoj premijeri! Nekoliko minuta nakon što je ušao, Bukvić se upisao u strijelce. Pušić je dodao, Bukvić pobjegao estonskoj obrani i kroz noge vratara Levadije zabio za 5:1.

Ovo je prvi puta da je Osijek nekome zabio pet komada u Europi.

64. minuta: Pedro Lima je ušao u igru, kao i Domagoj Bukvić. Iz igre su izašli Jugović i Matković.

62. minuta: Levadia ima inicijativu, ali onu jalovu. Drži loptu, ali nije previše opasna.

53. minuta: Čavlina je obranio pokušaj Ainsalua izvana. Gosti su potom imali udarac iz kuta, ali nisu uspjeli ugroziti vrata Osijeka

46. minuta: Coppitelli je mijenjao. U igri Osijeka je Duarte umjesto Mkrtchyana. Kod Levadije su ušli Kirss i Schjonning-Larsen umjesto Felicija i Heitora.

Počelo je drugo poluvrijeme

PIXSELL

Završilo prvo poluvrijeme. Osijek vodi 4:1.

44. minuta: Nova prilika za domaće. Osijek se brzo otvorio, a Darko Nejašmić pucao preko gola

41. minuta: Levadia je nakon dugo vremena došla pred vrata Osijeka. Felicio je s desetak metara pucao preko gola.

35. minuta GOL: 4:1

Nakon onih šokantnih 0:1, Osijek je u nastavku razbucao Estonce. Mierez je asistirao, a za 4:1 zabio Guedes. Pucao je s desne strane silovito, nekako samo da pukne, a lopta je zavšila u golu. Vratar Levadije je katastrofalno reagirao i kroz ruke propustio loptu u mrežu.

PIXSELL

30. minuta: Ainsalu je pucao, ali Čavlina obranio

29. minuta: Žuti karton za Mkrtchyan zbog oštrog starta na sredini terena.

27. minuta GOL: 3:1

Nezaustavljivi Ramon Mierez je u manje od pola sata upisao hat-trick. Argentinac se oslobodio Heitora i izborio za šut, sjajno je pucao, vratar Levadije bio nemoćan i ponovno kapitulirao. Ramon je jednostavo nezaustavljiv za goste.

PIXSELL

18. minuta GOL: 2:1

Nova sezona, stare navike. Ramon Mierez ponovno je raspoložen, zabio je drugi pogodak i donio Osijeku vodstvo od 2:1. Branič Levadije Mavretič je napravio veliku grešku, htio je vratiti loptu prema svom vrataru, ali dodao ju je Mierezu u noge. Argentinac je iskoristio taj dar i zabio za vodstvo Bijelo-plavih.

16. minuta: Ponovno je u prilici bio Mierez, ali je njegov pokušaj otišao preko gola

PIXSELL

9. minuta GOL: 1:1

Estonci su slavili, a Osijek izjednačio. Kakve dvije minute, Dva udarca prema vratima i dva gola. Nakon duge lopte Čavline Ramon Mierez se othrvao svom čuvaru i s ruba šesnaesterca sjajno pogodio za 1:1

8. minuta GOL: 0:1

Yakovlev je šokirao Opus Arenu. Obrana Osijeka je zaspala, Felicio je ostao sam i ubacio pred gol gdje je loše reagirao Čavlina. Odbio je loptu gdje je natrčao Yakovlev i zabio za vodstvo Estonaca.

6. minuta: Sudac je pokazao prvi žuti karton. Zbog povlačenja ga je dobio Joao Pedro iz Levadije zbog povlačenja.