Čudesne Brođanke ispisale su povijest i svog kluba i grada
Košarkašice Broda na Savi donijele su u Slavonski Brod prvi naslov prvaka u nekom loptačkom sportu
Prvi put Slavonski Brod ima ekipnog prvaka Hrvatske u nekom loptačkom sportu! Povijesni su uspjeh ostvarile košarkašice Broda na Savi, u doigravanju za prvaka države pregazile su Šibenik i u svom Vijušu proslavile golem klupski uspjeh.
Brod na Savi ove je sezone dobro znao kamo plovi i doplovio je do naslova prvakinja Hrvatske. U finalnoj seriji dobile su nevjerojatne Brođanke sve tri utakmice protiv ozljedama desetkovanih Šibenčanki, u trećoj, igranoj u utorak navečer pred punom tribinama dvorane Vijuš u Slavonskom Brodu, bile su bolje s uvjerljivih i velikih 92:59 (31:9, 18:11, 27:14, 16:25).
Treća utakmica počela je minutom šutnje u sjećanje na prerano preminulog košakraša KK DOŠK Drniš, Luku Milovca, koji je nevin i bez ikakvog razloga stradao od ruke monstruma. Kad je lopta podbačena, a igra počela, terenom su zagospodarile djevojke u bijelim dresovima - Brođanke. Naime, kao i u prve dvije finalne utakmice, nije bilo nikakvih dvojbi ili neizvjesnosti. Ekipa Broda uvjerljivo je nadigrala suparnice, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvih deset minuta, nakon prve četvrtine već je bilo "plus 22" za domaće. Brod na Savi je do velike pobjede vodila Kiara Jackson s 18 poena, 16 je dodala Klara Rimarčuk, a 15 Iva Slonjšak, koja je ostvarila i osam asistencija te sedam skokova.
- Apsolutno nije bilo pitanje tko će pobijediti, od prve do posljednje minute. Gledali smo jedno lijepo finale i završnu utakmicu. Praznik košarke u Slavonskom Brodu. Čestitke ekipi Šibenika na ulasku u finale, a mojim djevojkama od srca čestitke, i hvala na svemu što su pokazale u ovoj sezoni - ponosan je trener novih državnih prvakinja Dražen Rimarčuk.
I ima na što biti ponosan. Brođanke su dominirale u osnovnom dijelu prvenstva, sjajne su bile i u doigravanju, u polufinalnoj seriji sa 2-1 izbacile su zagrebačku Trešnjevku, finale su još uvjerljivije dobile. U prvoj utakmici bilo je velikih 100:64 za Brođanke, koje su potom slavile i na šibenskom Baldekinu sa 92:68, a onda trokorakom na Vijušu zakucale preko suparnica za najveći klupski uspjeh. I donijele prvi naslov prvaka u nekon loptačkom sportu u Slavonski Brod.
- Čestitke mojim suigračicama, našim trenerima i svim ljudima koji su imali utjecaja na ovaj povijesni uspjeh. Mi smo u ovu finalnu seriju ušle dosta energično, znale smo koji nam je cilj, nismo se dale, pokazale smo svoje najbolje košarkaške vještine. Nakon što smo se prošle godine bile borile za opstanak, ovaj uspjeh, prvakinja države, zvuči nestvarno, no, eto, dočekale smo ga zasluženo i idemo sad slaviti - kazala je Edita Poljac, košarkašica Broda na Savi, nakon treće i posljednje utakmice ovogodišnje finalne serije.
I slavio se naslov u Slavonskom Brodu, prvi, povijesni. Djevojke su zasluženo na tronu, ove sezone su uvjerljivo najbolja ženska košarkaška ekipa u Hrvatskoj.