epa11688433 LA Clippers center Ivica Zubac dunks past Golden State Warriors forward Jonathan Kuminga during the first half of an NBA game in San Francisco, California, USA, 27 October 2024. EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT
EPA
28.10.2024., 14:52
VRUĆ I SJAJNO RASPOLOŽEN

Zubac vukao Clipperse do pobjede

LA Clippersi su pokvarili premijeru Golden State Warriosa na domaćem parketu u novoj NBA sezoni nanijevši im prvi poraz (104:112), a velike zasluge za to imao je hrvatski košarkaš Ivica Zubac, koji je utakmicu završio s 23 poena, 18 skokova i šest asistencija. Zubac je iz igre pogodio 10 od 19 šutova, a imao je i dvije ukradene lopte, jednu blokadu i četiri izgubljene lopte. Bio je to drugi “double-double” učinak hrvatskog reprezentativnog centra u dva dana i druga uzastopna gostujuća pobjeda njegove momčadi, jer je Zubac u slavlju Clippersa u Denveru (109:104) bio na učinku od 24 koša i 15 skokova. Uz poraz pred svojim navijačima, druga loša vijest za Warriorse je ozljeda njihova kapetana Stephena Curryja, koji je ozlijedio lijevi skočni zglob. Curry je nakon jednog krivog pokreta napustio parket 2:43 minute prije kraja treće četvrtine. Pomoć mu je pružena na klupi i Curry se vratio u igru 8:08 minuta prije kraja utakmice. No ostao je u igri samo 13 sekundi, jer je još jednim krivim pokretom ponovno ozlijedio isti zglob, te šepajući otišao u svlačionicu. Do trenutka kad je napustio igru, kapetan Golden Statea postigao je 18 koševa i podijelio šest asistencija. Prema pisanju ESPN-a, Warriorsi očekuju da će Curry propustiti nekoliko utakmica.