Osijek, 05. 10. 2024, SD Gradski vrt, košarka, Vrijednosnice Osijek - Šibenik, FAVBET Premijer liga.snimio GOJKO MITIĆ
FAVBET PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Šibenka pokvarila povratničku premijeru

Vrijednosnice Osijek – Šibenka 78:89

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 300. Suci: Hadžić, Perlić i Tomić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tchoukuiegno 18 (5-8), Martinović, Flanjak, Rebić 16 (3-3), R. Kujundžić 9 (1-3), Grantsaan 17 (3-3), S. Kujundžić, Vladović 11, Šiško 3 (1-2), Budimir 2, Bjelanović 2 (2-2), Primorac.

ŠIBENKA: Bobek, Pleadin 15, Begić, Badrak, Vujičić 26 (3-6), Jukić 5 (1-2), Serdarušić 14, Šarić, Brajković 8, Junaković 21 (7-9).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 18:31, 12:22, 26:19, 22:17

Težak poraz košarkaša s Drave u 2. kolu FAVBET Premijer lige. Povratničko domaćinstvo nije završilo kako se priželjkivalo. Šibenka je očitala lekciju domaćinu, posebno u prvom poluvremenu, kada su se Junaković i Vujičić poigravali sa obranom brokera. Prvi je za nepune tri uvodne minute dao osam poena, a kada mu se pridružio Vujičić, u osječkoj obrani više nisu znali što im je za činiti. Razlika je brzo postala dvoznamenkasta, a gosti su za deset minuta ubacili 31 poen. Trice su pogađali 6-9. Na odmoru je šibenska prednost vrlo izražena (30:53), a u tih 20 minuta, Vujičić je ubacio isto toliko poena, zajedno sa Junakovićevih 12 zabili su više od kompletnog domaćina. Ipak, Brokeri su nešto bolji u nastavku, koji su otvorili sa 8-0. Šibenka je prvi poen zabila u 24.minuti, bila je to prva od četiri trice Pleadina u toj četvrtini. U zadnjoj dionici, već umorni gubili su ritam, Osječani su smanjili razliku, ali nisu nikako mogli probiti barijeru manju od deset poena. To im je pošlo za rukom u zadnjoj minuti, ali odavno je bilo kasno.