epa11530687 Josh Giddey of Australia (L) in action against Nikola Jokic of Serbia (R) during the Men quarterfinal match between Serbia and Australia of the Basketball competitions in the Paris 2024 Olympic Games, at the Bercy Arena in Paris, France, 06 August 2024. EPA/CAROLINE BREHMAN
EPA/CAROLINE BREHMAN
6.8.2024., 19:32
ZANIMLJIVO NA KOŠARKAŠKOM TURNIRU

Veliki povratak i pobjeda, Srbija nadoknadila -24

Košarkaši Srbije napravili su nevjerojatan preokret, nadoknadili 24 poena zaostatka iz druge četvrtine četvrtfinalnog dvoboja s Australcima te u produžetku došli do pobjede od 95:90 (17:31, 25:23, 25:11, 15:17, 13:8), kojom su postali drugi polufinalisti olimpijskog turnira u Parizu. Mjesto u polufinala osigurala je i Njemačka pobjedom nad Grčkom od 76:63 (11:21, 25:15, 23:16, 17:11).
Australija je u 12. minuti vodila 39:17, tricom Duopa Retha otišli su i na +24 (44:20). U tom se trenutku činilo da Srbija nema igru kojom može odgovoriti raspoloženim Australcima, ali košarka je još jednom pokazala svoje prevrtljivo lice. Izabranici Svetislava Pešića podignuli su razinu agresivnosti u obrani, što je utjecalo na smanjenje napadačke preciznosti njihovih suparnika. Već do kraja poluvremena Srbija je prepolovila zaostatak (42:54). Australija je u 24. minuti imala devet koševa prednosti (60:51), kad je uslijedila trominutna serija srpske reprezentacije od 10:0 za njihovo prvo vodstvo (61:60) nakon 7:6 u 4. minuti. Srbija je u posljednjih 10 minuta ušla s dva koša prednosti (67:65). Utakmica je završila 82:82, baš sve što je reprezentacija Srbije napravila u dodatnih pet minuta išlo je kroz ruke njihova najboljeg igrača Nikole Jokića. Skakao je, asistirao, krao lopte, a kad je to bilo najpotrebnije - pogađao je. Jokić je u pobjedu ugradio 21 poen uz 14 skokova, devet asistencija i dvije blokade.