snimio zdenko pušić
Zeleno polje postalo je posljednjih godina glavno mjesto ljetnog okupljanja malonogometaša iz Osijeka i okolice. Tako je bilo i ovoga lipnja i srpnja. Na SC-u Olimpija, naime, završen je tradicionalni malonogometni turnir Tri kornera penal. U subotu su se igrala finala u šest uzrasnih kategorija te susreti za treće mjesto kod veterana i seniora.
Što zbog još uvijek epidemioloških uvjeta i savjeta uzrokovanih koronavirusom, što zbog činjenice da su u subotu navečer istovremeno bitku za drugo mjesto vodili i nogometaši Osijeka u Gradskom vrtu, a najmanje i zbog činjenice što je prijetilo nevrijeme pa je navečer naglo i zahladilo, ipak se na osječkom Zelenom polju u subotu skupilo manje gledatelja nego li ranijih godina tijekom finalne večeri. Ipak, dobre atmosfere i navijanja nije izostalo. Posebno kada su svoje završne susrete igrali mlađi uzrasti pa se skupilo i poveći broj roditelja, rodbine i prijatelja.Tako je u finalu kod najmlađih uzrasta, limača, odigrano pravo donjogradsko finale. Olimpija Next car svladala Donji grad nakon izvođenja šesteraca. Osnovni dio susreta završio je 2:2. Penali su odlučivali i kod mlađih pionira, Truck Servis Buzina Vuka svladao je nakon "ruleta" MNK Dardu. Tijekom osnovnog dijela susreta nije bilo pogodaka. Kod početnika Perfect team sastavljen uglavnom od dječaka iz Akademije Krpan&Babić svladao je La Gondolu s 2:0 uz dva pogotka Frana Baumana, a kod najstarijih mlađih uzrasta, starijih pionira, Građevinarstvo Hebron bilo je bolje od CB Onyx Čepin s 3:0. Nagrade kod mlađih uzrasta uručivao je Josip Gačić, Donjograđanin i osvajač turnira u mlađim uzrastima, odnedavno nogometaš s potpisanim ugovorom s osječkim prvoligašem.
Penali su odlučivali i osvajača naslova kod veterana. Snage su odmjerili Skripta i Limunčići. Prethodno je u zanimljivom obračunu "bronca" pripala Rossonerima koji su svladali CB Bricking sa 4:3. U veteranskom finalu od junaka u tragičara pretvorio se Ante Brnić. Bio je dvostruki strijelac za Limunčiće (strijelci za Skriptu bili su E. Šimić i Ižaković), ali je "Brni" tijekom izvođenja šesteraca Vjeran Dokonal obranio ključni udarac. Zanimljivo, Dokonalu je pripala "dvostruka kruna", osim što je osvojio veteranski turnir, vodio je i pobjedničku momčad limača. Za Skriptu pogotke s "crte" postigli su Rožmarić, Jukić i Ižaković, a za Limunčiće Kovač i Budiša.