Leo Varvodić s pradjedom Milošem
Bake i djedovi iz Topličke ulice: U pet godina četvero je unuka rođeno 9. lipnja
Pradjed Miloš: Našalili smo se da bi 9. lipnja trebao biti kirvaj u Topličkoj
ORAHOVICA
Poznato je da je Orahovica grad blizanaca. U njoj živi više od 200 pari braće i sestara blizanaca, a tu priču i danas prati rečenica pokojnog dr. Mladena Šokca iz 60-ih godina prošlog stoljeća: “Kada se voda s Papuka spusti u grad, nastat će poplava blizanaca.”
No, ova priča ipak nije o blizancima, već je nova zanimljivost ovoga kraja kada je riječ o djeci. U prigradskom naselju Duzluku u Topličkoj ulici, odmah ispod Papuka, u razdoblju od pet godina na isti datum, 9. lipnja, rođeno je četvero djece – tri djevojčice i jedan dječak.
Prva se 2022. godine rodila mala Zoe Jovanović, čiji su djed Dragoslav i otac Goran odrasli u Topličkoj ulici, a djed i baka ondje i danas žive. Zatim je 2023. godine rođen Leo Varvodić, čiji su prabaka i pradjed Miloš i Milica Majstorović te baka Ružica Majstorović također iz Topličke ulice. Potom je 2025. godine rođena Vita Lovreković, čiji su prabaka i pradjed Ivan i Anica Mihaljenović te baka Kornelija Hat (rođ. Mihaljenović) iz Topličke ulice. Na kraju, ove, 2026. godine, na izlazu iz Topličke i ulazu u Manastirsku ulicu, također iz obitelji Mihaljenović, rođena je malena Katarina Nilović, praunuka Milana i Mare te unuka Biljane, koja je odrasla u ovoj ulici.
Svi vole Topličku
Zoeina majka Kristina prva je primijetila da se sve poklopilo na isti datum.
– Prošle godine, kada se rodila malena Vita, čiji pradjed i prabaka Ivan i Anica Mihaljenović žive u Topličkoj ulici, razmišljala sam o ostaloj djeci iz sela i shvatila da su svi rođeni 9. lipnja, baš kao i moja Zoe. A onda je ove godine i mala Katarina rođena 9. lipnja. Baš zanimljivo i neuobičajeno – rekla je Kristina Jovanović.
Njezin suprug Goran dodao je:
– Baš je simpatična ta Toplička u Duzluku. Barem će, evo, po ovome ostati upamćena.
Leo Varvodić iz duzlučke obitelji Majstorović ima tri godine i najviše voli biti upravo u Topličkoj ulici, kod pradjeda, odakle vuče korijene.
– Leo je naša najveća radost. Najviše voli doći k nama jer obožava orahovačko jezero, voziti se sa mnom na kosilici i kositi travu. Imamo svoju kosilicu i uvijek kaže: “Djede, čuvaj mi je dok ne dođem.” On s roditeljima živi u Josipovcu i često dolaze k nama. Čuo sam za ovu zanimljivost s istim datumom rođenja i baš mi je drago, prije svega zato što je iz naše ulice rođeno toliko djece, a još i na isti datum. Nešto prelijepo. Čak smo se i našalili da bi 9. lipnja trebao biti kirvaj u Topličkoj – kaže pradjed Miloš Majstorović.
Vita Lovreković na svijet je došla dvije godine nakon Lea, 2025. Najponosniji su na nju pradjed Ivan i prabaka Anica, a posebno baka Kornelija, koju je također oduševila ova priča o istom datumu rođenja.
Unuci su im sve
– Sve je to nekako povezano. Išla sam u razred s Kristinom, Ružičinom sestrom, čiji je unuk rođen na ovaj datum, a naše su obitelji oduvijek bile vrlo bliske. Onda je brat mog oca, moj stric, dobio praunuku na isti datum. Za ne povjerovati! Naša Vita, kao i svi mi, najviše voli doći u Duzluk, u tu famoznu Topličku ulicu. Svi smo sretni što se tako poklopilo. Neka su samo djeca živa i zdrava – rekla je baka Kornelija.
Pradjed Ivan kaže kako je najsretniji što je doživio postati pradjed te da mu je Vita sve.
– Vita je zaista dar od Boga. Svi smo neizmjerno sretni. Sada, iako ima tek godinu dana, najviše voli biti kod nas i baš mi je to drago. Još ćemo se mi puno naigrati u Topličkoj ulici u Duzluku – kaže Ivan Mihaljenović.
I na kraju, ove godine, 9. lipnja rodila se Katarina, praunuka Milana i Mare Mihaljenović te unuka Biljane, rođene Mihaljenović, čija se kuća nalazi na izlazu iz Topličke i ulazu u Manastirsku ulicu.
Katarinina baka Biljana također je bila iznenađena podatkom o 9. lipnju.
– Baš predivno. Djeca gotovo iz iste ulice, svi rođeni istoga dana u razmaku od svega nekoliko godina. Odrasla sam u Manastirskoj ulici, koja se križa s Topličkom, a naša je kuća odmah na ulazu u Topličku. Svi smo se mi koji smo danas bake i djedovi zajedno igrali, a sada će se ovdje zajedno igrati i naši unuci. Zaista predivno – rekla je Biljana.
Toplička ulica tako je postala posebna, a 9. lipnja doista bi trebao biti njezin “kirvaj” jer teško je pronaći veći razlog za slavlje od djece koja su ponikla iz istoga kraja.