Memorijalni maraton u Županji
Županjski se konjogojci okupili na 15. Memorijalnom maratonu "Od stana do stana"
Ni toplinski val nije zaustavio tradiciju županjskih konjogojaca koji su se u nedjelju prijepodne, 15. godinu zaredom, okupili na Memorijalnom maratonu "Od stana do stana", u organizaciji KU "Stari graničar", u spomen na 2011. godine tragično preminule članove, mlade konjogojce i prijatelje - Marka Filipovića, Josipa Krznarića i Marka Kobaševića. Sudionici maratona krenuli su u 11 sati s Papuškina stana, prošli su centrom Županje i krenula prema gradskom groblju, gdje su zapalili svijeće i pomolili se. Uputili su se potom u obilazak starih šokačkih stanova koji su nekada bili središta života, na stanu se boravilo i ljeti i zimi, i sa stanom se svatko ponosio.
Memorijalnim su maratonom županjski konjogojci oživjeli sjećanja na nekadašnji način života, s ciljem očuvanja zavičajne baštine i ljubavi prema konjogojstvu, koju su od malih nogu gajili i njihovi, prije 15 godina poginuli prijatelji. Predsjednik KU "Stari graničar" Marko Maroševac dodaje da će se zbog velikih vrućina lagano kretati i konje nastojati što manje izlagati naporu. Obići će stanove Andrije Oršolića, Antuna Filipovića i ponovno se vratiti na Papuškin stan. Konjogojci će sudjelovati u natjecanju timova, družiti se, skupa provesti dan i evocirati sjećanja, a ujedno će promicati i konjogojsku tradiciju županjskog kraja prenositi na mlađe naraštaje. Cjelodnevno druženje završit će zajedničkom večerom u originalnom ambijentu kuće za odmor Šokačka lady.