Bosančić, Katarina Vučić, Dimić i Romić zahvalili na potpori sugrađana na nedjeljnim izborima
USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
26.6.2026., 12:48
Politički potres u Vinkovcima

Dogradonačelnica Vinkovaca napustila HDZ: "Odluku nisam donijela preko noći"

Vinkovačka dogradonačelnica objavila je da napušta HDZ te da će dužnost zamjenice gradonačelnika do kraja mandata obnašati kao nezavisna. U opširnoj objavi na Facebooku poručila je kako je odluku donijela nakon dugog razmišljanja, tvrdeći da je u gradskoj upravi bila marginalizirana te da su ključne odluke preuzeli ljudi koje građani nisu birali.

"Danas vas želim obavijestiti o jednoj od najtežih, ali i najvažnijih odluka u svom političkom životu. Podnijela sam zahtjev za brisanje iz članstva Hrvatske demokratske zajednice te dala ostavku na sve dužnosti koje sam obnašala unutar stranke na gradskoj i županijskoj razini", napisala je.

Istaknula je kako odluku nije donijela preko noći, već nakon, kako tvrdi, brojnih pritisaka i spoznaje da više ne može biti dio sustava koji je "izgubio dodir s vrijednostima zbog kojih je ušla u politiku".

Naglasila je da ju je za dogradonačelnicu izabrala volja građana, a ne stranke.

"Na lokalnim izborima kandidirala me stranka. Ali izabrali ste me vi, građani Vinkovaca i Mirkovaca. Moj mandat nisam doživljavala kao obvezu prema stranci, nego kao odgovornost prema svakom čovjeku koji živi u našem gradu", poručila je.

U objavi tvrdi kako se nakon izbora dogodilo upravo suprotno od onoga što je očekivala.

"Nakon izbora stvarno upravljanje Gradom preuzeli su pojedinci koje vi niste birali", navela je, dodajući kako su "paralelni sustavi odlučivanja, pogodovanje podobnima i poslušnost umjesto stručnosti" postali pravilo.

Posebno je istaknula da je vrlo brzo nakon izbora bila isključena iz procesa odlučivanja.

"Mnogi od vas mjesecima me pitaju: 'Gdje ste? Zašto vas nema?' Danas znate odgovor. Nisam nestala. Maknuta sam. Ne zato što nisam željela raditi, nego zato što je nekome odgovaralo da me građani što manje vide i što manje čuju", napisala je.

Tvrdi i kako je protiv nje vođena kampanja laži te da su se širile neistine o njezinu privatnom, poslovnom, ali i zdravstvenom stanju.

Najavila je da neće vratiti mandat zamjenice gradonačelnika jer smatra da on pripada građanima koji su je izabrali.

"Mandat zamjenice gradonačelnika ne vraćam jer on ne pripada stranci. Taj mandat pripada vama. Ostatak mandata obnašat ću isključivo kao nezavisna zamjenica gradonačelnika svih građana Vinkovaca i Mirkovaca", poručila je.

Na kraju objave pozvala je građane da se, kako navodi, ne boje govoriti te poručila da ostaje raditi za Vinkovce.

"Zbog toga odlazim iz HDZ-a. Ali ne odlazim od vas. Ostajem. Zbog vas građana, zbog svoje djece i zbog vjere da ovaj grad može biti bolji, pravedniji i pošteniji", zaključila je.