Bernardin Trnka i Bruno Bušić
Kandidature za prijevremene lokalne izbore u Novoj Gradiški: Potpise su predali HDZ i SDP
Uoči prijevremenih lokalnih izbora u Novoj Gradiški, koji se trebaju održati 17. svibnja, potpise za kandidaturu Gradskom izbornom povjerenstvu predali su u ponedjeljak HDZ-ov kandidat za gradonačelnika Bernardin Trnka i SDP-ov kandidat, nezavisni Marko Ćosić.
HDZ-ov kandidat Trnka izjavio je nakon predaje potpisa kako je gradu nužna stabilizacija te da žele da grad iziđe iz apatije i stalnih političkih previranja.
SDP-ov kandidat, nezavisni Marko Ćosić, rekao je kako će tijekom službene kampanje koja slijedi predstaviti građanima svoj program za iduće dvije i pol godine.
Prijedlozi kandidatura Gradskom izbornom povjerenstvu moraju biti dostavljeni najkasnije do 30. travnja.
Svoju kandidaturu ponovno je najavio dosadašnji gradonačelnik Vinko Grgić te DP-ova kandidatkinja Ivana Žulj Terzić.
Grgić je podnio ostavku početkom ožujka nakon uhićenja zbog sumnje na počinjenje koruptivnih kaznenih djela i boravka u istražnom zatvoru. Grgić je već jednom, u listopadu 2020., podnio ostavku u sličnim okolnostima, no ponovno se kandidirao na izborima 2021. i pobijedio, a uvjerljivu pobjedu ostvario je i na prošlogodišnjim redovitim izborima.