Olimpijski festival napunio dvoranu: Najmlađi školarci pokazali sportski duh i zajedništvo
Osnovci se okušali u nogometu, trčanju na 30 m, štafeti, bacanju loptice, skoku u dalj
U sportskoj dvorani Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca održan je Olimpijski festival osnovnih škola, ove godine u znaku obilježavanja Međunarodnog olimpijskog dana. Dvorana je bila prepuna učenika prvih i drugih razreda uz podršku navijača, a cijeli prostor ispunila je vedra i natjecateljska atmosfera. Mali sportaši okušali su se u nogometu, trčanju na 30 metara, štafeti, bacanju loptice i skoku u dalj.
O važnosti i cilju tog sportskog događaja govorio je i Miroslav Vitković, tajnik Županijskog saveza športova VSŽ-a, koji je istaknuo kako je festival zamišljen prije svega kao dan druženja i laganog natjecanja, naglasivši da na kraju svi sudionici dobivaju medalje i da su, bez obzira na rezultat, svi pobjednici. Posebno je izdvojio prvašiće i "drugašiće", za koje je manifestacija i organizirana, jer su upravo oni, kako kaže, godinama bili najmanje zastupljeni na školskim natjecanjima. Ove godine odziv je iznimno dobar, a Vitković je s posebnom radošću istaknuo dolazak velikog broja učenika iz Iloka.
Zbog lošeg vremena natjecanje je umjesto na otvorenom održano u dvorani, no program je ostao jednako bogat: mali nogomet sa spužvastom loptom, bacanje loptice, trčanje i štafetne igre osmišljene tako da djeci pruže i zabavu i sportsko iskustvo. Kako kaže Vitković, najvažnije je da mali sportaši uživaju u svakom trenutku.
Za sve sudionike osigurane su medalje, voda i voće, a Vitković je zahvalio Županiji na podršci u ponovnom pokretanju tog događaja nakon nekoliko godina stanke, izrazivši zadovoljstvo što se tradicija nastavlja.
Uoči početka natjecanja među najmlađim sudionicima vladalo je vidljivo uzbuđenje. Dominik s ponosom ističe kako se natječe u nogometu, a njegov prijatelj odmah se pohvalio kako je i on nogometaš. Obojica priznaju da je atmosfera odlična i da jedva čekaju početak nadmetanja. Dominik je pritom pokazao i natjecateljski duh, pa je hrabro procijenio da bi danas mogao postići čak pet golova.
Netko je trčao brže, netko skočio dalje, netko zabio više golova – ali svi su kući otišli kao pobjednici.