Pronađeno rješenje za neupisane mališane, formirana nova vrtićka skupina za 22 djece
BELIŠĆE
Nakon što je zbog zakonske prednosti četverogodišnjaka pri upisu u novu pedagošku godinu doveden u pitanje upis trogodišnjaka, dio čijih se roditelja u vezi s tim problemom obratio i našoj redakciji te pravobraniteljici za djecu, Dječji vrtić Maslačak Belišće izvijestio je na svojim stranicama kako je pronađeno rješenje, i to kroz formiranje nove vrtićke skupine za 22 mališana, a prostor za to otvoren je nakon pregleda svih potpisanih ugovora.
“Nakon što su pregledani svi potpisani ugovori o pružanju i korištenju usluga Dječjeg vrtića Maslačak za pedagošku 2025./2026. godinu, utvrđeno je kako u jasličkom programu ostaju slobodna mjesta. Kako bi se kapaciteti što bolje prilagodili potrebama roditelja i djece, odlučeno je da se jedna jaslička skupina ukine te da se umjesto nje otvori nova vrtićka skupina za 22 djece. Zahvaljujući ovoj prilagodbi, veći broj djece moći će svoje vrtićke dane provesti u Maslačku", navode u belišćanskom vrtiću..
Navodi se kako je rješenje ostvareno upravo onako kako je i obećano na roditeljskom sastanku u srpnju.
“Gradonačelnica Ivana Jerbić pronašla je način da se kapaciteti prilagode potrebama obitelji, a podršku su joj u tome dali i članovi Upravnog vijeća vrtića te njegova ravnateljica i stručna služba", navodi se.