PROVALIO U DVA AUTOMOBILAPolicijski službenici Policijske postaje Slavonski Brod s ispostavom Vrpolje su jučer (21. studenoga) dovršili kriminalističko istraživanje nad 43-godišnjakom, potvrdivši sumnju u kaznena djela teške krađe i računalne prijevare. Naime, 43-godišnjak je u noći 17./18. studenoga u Slavonskom Brodu provalio u osobni automobil vlasništvo 24-godišnjakinje iz kojeg je otuđio bankovnu karticu. Nadalje, provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je isti 18. studenoga (u dopodnevnim satima) u Slavonskom Brodu, u Naselju Andrije Hebranga, također provalio u automobil (vlasništvo 22-godišnjaka), iz kojeg je otuđio mobitel i tablet. Policijski službenici su otuđene predmete od osumnjičenika oduzeli te vratili oštećenom.Protiv 43-godišnjaka slijedi posebno izvješće kao dopuna kaznenim prijavama Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu.
ustupljena
28.8.2025., 16:43
đakovo

Dok su se svatovi veselili, provaljivali su im u automobile. Na svadbi bila i policija

Provaljivano je u osobna vozila parkirana ispred dvorane za svatove, PU navodi u dva automobila

Jedni su protekle subote, 23. kolovoza, uplovljavali u bračnu luku, drugi su im došli na svadbeno veselje da s njima podijele radost izricanja sudbonosnoga "da", svirači su svirali, konobari posluživali, fotografi fotografirali i snimali za svatovske fotoalbume, a provalnici su tuđu svadbu iskoristili za - provale i krađe.

Kako neslužbeno doznajemo od dijela gostiju na toj svadbi, pod okriljem noći na parkiralištu ispred svatovske sale, a riječ je o jednoj od sala na ulazu u Đakovo iz smjera Osijeka, provaljeno je u više parkiranih osobnih automobila gostiju na svadbi. Vjeruje se da su provalnici računali da dio gostiju, vlasnika vozila, upravo u automobilima do trenutka darivanja mladenaca drži kuverte s novčanim darom ili neke druge vrijedne svadbene darove, odnosno druge vrijedne predmete poput laptopa i sl. Parkiralište nije pretjerano osvijetljeno, tu je mnoštvo automobila, svi su okupirani pričom, svatovi su zaokupljeni veseljem, plesom i pjesmom, darivanjem i drugim običajima za tu prigodu, pa ne treba previše opreza, mislili su očito provalnici, vjerujući da se bez puno muke i očevidaca može provaliti u automobile svatova. U tom mraku i takvoj atmosferi lako je imrovizirati da se vrzmaš oko svog automobila.

- Bio sam u tim svatovima, a u moj automobil nije provaljeno, no čuo sam da se više vlasnika vozila požalilo da im je provaljeno, i to ne na klasičan način, nego navodno tako da se ne primijeti da je provaljeno u auto. Tako su ljudi ušli u svoj automobil i nisu ništa primjetili dok nisu vidjeli da im nedostaju neke stvari - ispričao nam je jedan od gostiju sa svadbe. Kaže, pozvana je i policija.

Na svadbeno veselje dvoje mladih iz đakovačkog kraja stigli su gosti iz svih krajeva, pa i sa stranim tablicama, iz Njemačke i dr., a što je provalnicima vjerojatno bio motiv više da se krene u provaljivanje i krađe po vozilima pretpostavljajući da u njima ima vrijednih stvari.

Događaj nam je potvrđen i u Policijskoj upravi osječko-baranjskoj.

- Policijski službenici Policijske postaje Đakovo provode kriminalističko istraživanje vezano za počinjeno kazneno djelo teške krađe provaljivanjem u dva osobna automobila tijekom večernjih sati u subotu, 23. kolovoza, a koja su se nalazila parkirana ispred sale za svatove u Đakovu - navode u PU osječko-baranjskoj u svom kratkom očitovanju o provalama i krađama u automobile svatovskih gostiju. 

Provaljivano je na uobičajen način

Gosti na svadbi tvrde da automobili u koje je provaljeno nisu klasično obijeni, nego da su provalnici na neki način “presretali signal kod daljinskog zaključavanja”, pa se ništa nije primjetilo. Upit u vezi s tim temu također smo poslali PU osječko-baranjskoj. “Vezano za upit o načinu izvršenja provala možemo navesti jedino da se radi o provalama s kakvim su se do sada susretali policijski službenici u svome radu, odnosno nije utvrđeno da se radi o do sada nepoznatim načinima počinjenja provala u automobile, dok Vam druge utvrđene činjenice ne možemo iznositi zbog probitaka samog postupka i tajnosti izvida sukladno odredbama Zakona o kaznenom postupku”, navode u svom odgovoru u Policijskoj upravi osječko-baranjskoj.