USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
21.2.2025., 17:23
UREĐUJU SE VINKOVAČKE ULICE

Nakon Držićeve, asfalt i Ujevićevoj, u pripremi kružni tok i pružni prijelaz

VINKOVCI

Za obilaska radova na uređenju Držićeve ulice u vinkovačkoj četvrti Slavija zamjenik gradočelnika Josip Romić najavio je kako će se nakon završetka radova u toj ulici asfaltirati i Ulica Tina Ujevića.

- Kao što smo najavili, nakon Kanovaca selimo strojeve na Slaviju, gdje su u fazi radovi na asfaltiranju Ulice Marina Držića, a nakon toga idemo na asfaltiranje Ulice Tina Ujevića. No, ono što najviše veseli, i vjerujem da je jedna od najznačajnijih informacija za stanovnike ovog dijela grada, jest to da je u tijeku priprema projektne dokumentacije za kružni tok i pješački prijelaz preko željezničke pruge. Na taj bi način osigurali sigurniji prijelaz za sve stanovnike, ali ono što je najvažnije - za naše školarce – rekao je Josip Romić dodajući kako, uz cestovnu infrastrukturu, gradske vlasti rade i na poboljšanju sigurnosti pješaka, osobito školske djece, što će biti omogućeno planiranim pješačkim prijelazom preko željezničke pruge.

Predsjednik Mjesnog odbora Slavija Vlado Smolčić zadovoljan je radovima i zahvalio je gradskim vlastima na podršci.

- Imamo još nekoliko ulica na Slaviji koje trebaju biti asfaltirane i kada to završimo, možemo krenuti u sanaciju cesta koje su već starošću i teretom uništene. Cilj nam je da ovaj dio naselja bude uređen kako priliči jednom gradu - rekao je Vlado Smolčić.