USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
30.1.2025., 16:17
DJEČJE VIJEĆE

Gradonačelnik je Matej Buljan

NAŠICE

U našičkoj gradskoj vijećnici održana je konstituirajuća sjednica Dječjega gradskog vijeća, na kojoj je za dječjeg gradonačelnika Našica izabran Matej Buljan (Osnovna škola kralja Tomislava), dok će mu zamjenica biti Karla Šantić (Osnovna škola Dore Pejačević). Dječje gradsko vijeće institucionalni je okvir za ostvarivanje prava djece na izražavanje mišljenja, iznošenje prijedloga i sudjelovanje u donošenju odluka, a koje se provodi uz sudjelovanje učenika i učenika iz dviju osnovnih škola iz Našica i jedne iz Jelisavca. Vijeće ima 18 članova koji su izabrani na dvije godine. ‘’Čestitam dječjim vijećnicima na angažmanu i entuzijazmu i siguran sam da će svoj iskoristiti na najbolji mogući način. U njihovim je godinama najvažnije učiti i stjecati znanja i vještine kako bi u budućnosti mogli izgrađivati svoj grad’’, kazao je gradonačelnik Kašuba.
Na sjednici Dječjeg gradskog vijeća predloženo je nekoliko ideja za poboljšanje života djece u Našicama, a odnose se uglavnom na obrazovanje i sport te izgradnju bazena.
Povjerenica Dječjeg gradskog vijeća Viktorija Vladika istaknula je kako im je cilj ove godine realizirati što više prigodnih radionica. Prva u nizu bit će u veljači za maškare kada će dječji gradonačelnik preuzeti ključeve Grada.

USTUPLJENA FOTOGRAFIJA