






/Galerija/ Od CSI-a Osijek, Lova na blago do Make up tutorijala
Merčep: Nastojimo da Dan prođe u znaku naših učenika, da oni budu ti koji će kreirati sadržaje
Druga gimnazija Osijek obilježila je u srijedu, posljednjeg dana nastave prije početka uskrsnih praznika, brojnim radionicama i sportskim aktivnostima 33. obljetnicu kontinuiranog djelovanja pod ovim imenom. Ovakav koncept proslave Dana škole u II. gimnaziji njeguju protekle tri godine, pokušavajući motivirati učenike da oni budu ti koji će kreirati i voditi radionice, u čemu iz godine u godinu sve više uspijevaju, a što je vidljivo već po samom programu obilježavanja.
Od sportskih aktivnosti na "Srednjiki" preko radionica poput "CSI Osijek", "Lov na blago", Make up tutorial", "Zdravo i fino", "Foto radionice" do raznih, pomno osmišljenih avanturističkih igara... učenici su si uistinu dali truda i predstavili svoju školu na pravi način.
“Službeno je Dan škole 23. ožujka, no mi smo ga odlučili proslaviti uoči praznika, kako bi oni za učenike započeli u lagodnijem raspoloženju. Nastojimo da taj dan prođe u znaku naših učenika, da oni budu ti koji će kreirati sve sadržaje. Naravno, angažirani su i nastavnici, a tu su i neki vanjski suradnici koji upotpunjavaju program", rekla nam je ravnateljica Nives Merčep.
Ove se godine u sklopu obilježavanja Dana škole provodio i projekt Društvene igre za razvoj socijalnih i emocionalnih vještina, koji financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih.
“Ideja je pružiti kontinuirani razvoj učenicima, a počiva na dugoročnom konceptu, jer riječ je o vještinama koje čovjeka prate kroz čitav život, neovisno o tome čime se bavi, tako da zapravo reflektira dugoročne benefite školovanja u našoj instituciji", rekao je nastavnik Sociologije i Politike i gospodarstva, Nikola Čuraj.
Druga gimnazija broji 400 učenika, a iako je riječ o jezičnoj gimnaziji, njezini se učenici sve više opredjeljuju za STEM područje kada je riječ o izboru fakulteta.