S premještanjem vrućina u istočnu i južnu Europu požari ponovno haraju Albanijom i Grčkom
Albanski vatrogasci su u srijedu gasili požar u južnoj regiji Mallakaster koji je doveo do evakuacije 15-ak obitelji i njihove stoke te kućnih ljubimaca dok se veliki dijelovi južne i istočne Europe i dalje suočavaju s toplinskim valom.
Europa, kontinent koji se najbrže zagrijava, ovog ljeta je pogođen rekordnim vrućinama i razornim šumskim požarima, koji su osobito zahvatili Francusku i Španjolsku.
Središte toplinskog vala se premjestio i Italija je za većinu svojih velikih gradova izdala crvena upozorenja jer će se temperature u nekim područjima popeti na oko 40 Celzijevih stupnjeva.
U Albaniji su raspoređene kopnene i zračne snage kako bi spriječile da požar dođe do kuća u selu Riban, objavile su hitne službe.
Nastavljaju se napori da se obuzda i drugi požar koji je vjerojatno izazvao udar groma u planinskom području južno od albanskog grada Gjirokastre.
U susjednoj Grčkoj, požar koji je možda prouzročila iskra električnih vodova, oštetio je kuće, doveo do hitnih evakuacija i uništio tisuće hektara poljoprivrednog zemljišta blizu popularnog odmarališta sjeverozapadno od Atene.
Požar je uglavnom obuzdan u srijedu, no stotine vatrogasaca sa šest helikoptera i dalje djeluju na tom području kako bi spriječili da se ponovno razbukta.