Zagreb, 26.03.2026. - Posljedice nevremena na Selskoj cesti u Zagrebu. Na fotografiji srušena stabla. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIĆ/ ml
HINA/ Lana SLIVAR DOMINIĆ
27.3.2026., 8:38
opasno vrijeme

U petak bez nastave u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji

Zbog opasnih vremenskih uvjeta i olujnog vjetra s orkanskim udarima, a radi zaštite sigurnosti učenika u petak se neće održavati nastava u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija.

Izvijestila je to Županija na svojim mrežnim stranicama dodajući da će za svu djecu koja ne mogu ostati u svojim domovima, u školama će biti organiziran boravak.

Odluka je donesena u suradnji Zagrebačke županije i Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, stoji u objavi.

Zagreb, 26.03.2026. - Posljedice nevremena na Selskoj cesti u Zagrebu. Na fotografiji srušena stabla. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIĆ/ ml
HINA/ Lana SLIVAR DOMINIĆ

Uz Županiju, odluku o tome da zbog vremenskih neprilika nastave u petak neće biti donio je i Grad Zagreb.

Zbog opasnih vremenskih uvjeta koje čini olujni vjetar s orkanskim udarima, a radi zaštite sigurnosti učenika u prometu u petak se neće održavati nastava u zagrebačkim osnovnim i srednjim školama, objavio je Grad Zagreb.

Odluka je donesena od strane Grada Zagreba i Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, stoji u objavi na facebooku.

Ako djeca ne mogu ostati u svojim domovima mogu doći u škole u kojima će za njih biti organiziran boravak, dodaje se.

Dječji vrtići će redovno raditi iako se preporuča da djeca, ako mogu, ostanu u svojim domovima.