60-godišnjak na biciklu u Jugovom Polju zaustavljen s 2,94 promila
Policijski službenici Policijske uprave virovitičko-podravske tijekom pojačanog nadzora cestovnog prometa, provedenog tijekom vikenda, od 19. do 22. lipnja, iz prometa su isključili ukupno 31 vozača zbog upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola.
Najveća koncentracija alkohola od 2,94 g/kg utvrđena je 21. lipnja u 19:35 sati u Jugovom Polju kod 60-godišnjeg vozača bicikla. Također je utvrđeno kako se nepropisno kretao kolnikom.
Biciklist je isključen iz prometa te mu je izdan obavezni prekršajni nalog s novčanom kaznom u iznosu od 120 eura.
Osim njega, još su dvojica biciklista zatečena u prometu s vrlo visokim koncentracijama alkohola u organizmu te su isključeni iz prometa.
Tako su 22. lipnja u 00:55 sati u Pitomači policijski službenici zaustavili 29-godišnjeg biciklista kojem je alkotestiranjem utvrđena koncentracija alkohola od 2,62 g/kg. Također kod sebe nije imao osobnu iskaznicu niti drugi dokument kojim bi potvrdio svoj identitet.
Vozaču je izrečena novčana kazna u iznosu od 80 eura.
21. lipnja oko 20 sati policijski službenici zatekli su 47-godišnjaka kako upravlja biciklom kojom prilikom je muškarac „krivudao“ po kolniku.
Ispitivanjem prisutnosti alkohola u organizmu utvrđena mu je koncentracija alkohola od 2,58 g/kg.
Biciklistu je izrečena novčana kazna u iznosu od 120 eura.